reklama

Xiaomi konečně řeší problémy se senzorem přiblížení

Xiaomi konečně řeší problémy se senzorem přiblížení
2021-08-22T13:30:51+02:00
• 22. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Smartphony jsou vybaveny obrovským množstvím miniaturních součástek a také senzorů. Firmy se snaží o co největší spolehlivost, ale občas se to nedaří. Mobilní telefony Xiaomi a dnes i Redmi mají poměrně delší dobu problémy se senzorem přiblížení. Ukazuje se, že Xiaomi hodlá celý problém vyřešit trochu drastičtějším způsobem.

Řešení jen pro budoucí mobily?

Na komunitních stránkách kolem smartphonů Xiaomi a Redmi najdete mnoho vláken zmiňující problémy se senzorem přiblížení, kdy jednoduše přestane pracovat. Ve výsledku tak například nezhasne displej, když například voláte a mobil si dáte k uchu. Kvůli tomu začne displej reagovat na pokožku a dochází ke spuštění aplikací nebo jiné interakci s mobilním telefonem.

Některé návody zmiňují rekalibraci senzoru přiblížení, ale to mnohdy nemá dlouhé účinky. Xiaomi se pokusilo dokonce vydat softwarovou aktualizaci, která měla zkalibrovat senzor a případně upravit celkové chování. Firma také na svých oficiálních stránkách položila několik otázek, aby uživatelé sdělili více podrobností o problému. Mnozí soudí, že se jedná spíše o hardwarový problém.

Screenshot 45 1184x668x

Zdroj: Xiaomi

Senzory přiblížení odebírá Xiaomi od firmy Elliptic Labs, tedy aspoň donedávna. Dle dostupných informací skončila spolupráce a Xiaomi si vybralo novou společnost pro dodávky zřejmě nejen těchto součástek. Nové senzory přiblížení má dodávat společnost Minghao Sensing. Dá se tedy soudit, že Xiaomi došla trpělivost a rozhodla se pro výměnu firem, jelikož současné problémy nemají kýžené řešení.

Dá se odhadovat, že se Xiaomi pokusí ještě o několik aktualizací stávajících mobilů, aby byl problém se senzorem přiblížení na co nejmenším počtu zařízení.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat