reklama

Prodeje iPadů meziročně prudce vrostly, může za to pandemie

Prodeje iPadů meziročně prudce vrostly, může za to pandemie
2021-08-25T13:30:17+01:00
• 25. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Trh s tablety je pro mnohé už dávno mrtev. Kdo přeci potřebuje tablet, když se velikosti obrazovek neustále zvětšují? A nyní, když jsou v prodeji skládací zařízení, jako je Samsung Galaxy Z Fold 3, tablet nedává už takový smysl. Jenomže přišla pandemie a spousta věci se změnila, protože většina lidí pracovala z domova. Museli se tak spolehnout opět na tablety, aby mohli během dne vykonávat svou práci a v noci třeba hrát hry, případně sledovat videa.

iPad stále trhákem

A očividně trhu s tablety stále věří i Apple. Během fiskálního roku 2020 začaly prodeje nabírat na obrátkách. Počínaje třetím fiskálním čtvrtletím roku 2020 (zahrnovalo duben až červen, kdy pandemie pořádně udeřila) prodeje iPadů rostly každé čtvrtletí. Během fiskálního druhého čtvrtletí letošního roku prodeje iPadů meziročně prudce vzrostly o 79 %. Podle Digitimes příští měsíc vyjde iPad 9. generace za ještě nižší cenu, takže by do konce roku mohl Apple prodat neuvěřitelných 60 mil. tabletů. 

iPad Air 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Ještě v lednu jsme vás informovali o tom, že u deváté generace nečekejme příliš mnoho změn. Očekává se totiž, že velikost obrazovky zůstane stejná, tj. 10,2 palců při podobném designu, jaký byl použit u iPadu Air 3 v roce 2019. 

60milionového milníku pomůže také iPad mini 2021, který logicky dostane pořádný facelift. Vypadat bude jako iPad Pro 2021 s tenčími rámečky, přičemž Touch ID bude integrováno do tlačítka napájení (jako u modelu Air). 

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat