reklama

Chrome získá možnost zamknout anonymní karty na Androidu aktualizováno

Chrome získá možnost zamknout anonymní karty na Androidu [aktualizováno]
2021-08-12T16:30:02+01:00
• 12. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 12. 8.

Před několika měsíci začal Google testovat možnost biometrického zamknutí anonymních karet na iOS, přičemž novinka je k dispozici v Chromu 92, ale je dostupná právě jen na iPhonech. Nyní zde máme začátek testování u Android verze webového prohlížeče. Novinka bude využívat BiometricPrompt API a již se chystá v Canary verzi prohlížeče. Bude ještě nějakou chvíli trvat, než se dostane do stabilní verze, jelikož si musí projít ještě fází beta testování. Navíc ještě není zcela hotová.

Původní článek 14. 2.

Chrome na iOS se sice nedočkal nové aktualizace již od listopadu, ale betaverze vydává Google pravidelně. Ta nejnovější přináší velmi zajímavou novinku, která umožňuje využít TouchID a FaceID v anonymním režimu.

Nová aktualizace Chrome přináší zajímavou novinku na iOS

Chrome 89 přináší novou možnost v nastavení – soukromí, kde je možné zapnout uzamčení anonymních karet. Pokud opustíte prohlížeč, automaticky budou tyto anonymní panely rozmazané, aby nebyl vidět jejich obsah. Pro jejich odemčení je pak vyžadován otisk prstu u telefonů s TouchID nebo sken vaší tváře u zařízení s FaceID.

Chrome lock Touch Face ID 1280x960x

Zdroj: 9to5Google.com

Novinka není zatím dostupná ani v betaverzi 89 pro úplně všechny, jedná se prý o aktivaci tzv. „server-side“. Google ji tedy zatím zapnul jen části testerům. Kdy se dočkáme nové verze pro všechny tohoto prohlížeče, zatím není jisté. Od té doby, co Apple v rámci ochrany soukromí vyžaduje údaje, jaké aplikace shromažďuje, Google aktualizaci nevydal.

Zdroje: 9to5google.com, xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat