reklama

Aplikace Gboard nabízí osekání funkcí schránky

Aplikace Gboard nabízí osekání funkcí schránky
2021-08-05T21:50:17+01:00
• 8. 8. 2021

Zdroj: Google

V poslední době se Google stará o softwarovou klávesnici Gboard. Naposledy jsme se dočkali změny nastavení pro emoji, díky čemuž si můžete dost funkcí navíc vypnout. Nyní přišla řada na schránku pro zkopírované texty i snímky obrazovek.

Aplikace Google Gboard mění nastavení pro emoji

Gboard

Zatímco se většinou dočkáme novinek v podobě funkcí a chytrých návrhů, v Googlu si asi řekli, že by bylo dobré přidat možnosti pro vypnutí, jelikož ne každý uživatel může být ze všech funkcí nadšený. Google uvedl novinky v rámci schránky pro zkopírované texty. Například dokáže Gboard vyextrahovat adresu, telefonní číslo nebo e-mail ze zkopírovaného textu. Ten nabízí pro vložení, ale současně jsou k dispozici jednotlivé položky.

Nově v nastavení aplikace v sekci Schránka můžete tyto návrhy vypnout. Kromě toho se zde také nachází i možnost deaktivace nedávno zkopírovaných textů a obrázků přímo v panelu návrhů. Také lze vypnout ukládání nedávno pořízených snímků obrazovek.

Screenshot 20210805 185514 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Tyto novinky se objevují v aplikaci Gboard ve verzi 10.9 beta. Kromě toho je součástí také modifikace přinášející i Material You, tedy podporu změny designu klávesnice podle nastavení systému. Tato novinka je ale k dispozici jen u Androidu 12, který je také ve verzi beta.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim