reklama

Youtube představuje Klipy a speciální funkce pro tvůrce

Youtube představuje Klipy a speciální funkce pro tvůrce
2021-07-15T15:00:18+02:00
• 15. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Youtube nedávno představil poměrně zásadní změnu pro neveřejná videa staršího data. Ty budou nově soukromá, pokud přes formulář neodmítnete převedení. Dnes zde máme ale trochu pozitivnější novinky. Youtube oznámil dostupnost několika funkcí, přičemž jedna se týká pokročilejšího sdílení.

Neveřejná videa na Youtube už nebudou přístupná, pokud neřeknete jinak

Nový formát sdílení

V lednu tohoto roku začal Youtube testovat funkci Klipy. Pomocí této novinky lze vytvořit speciální odkaz, který odkazuje na přehrávač, kde je zobrazen jen krátký klip z daného videa. Ten může mít až jednu minutu. Dotyčný, který si nechá přehrát klip následně může přejít na plnohodnotné video. Na webu i v mobilní aplikaci se novinka ukrývá v hlavním panelu nástrojů pod videem. K dispozici je i jednoduchý editor, kde si můžete vybrat, z které části videa se má vytvořit klip.

Screenshot 20210715 111401 1080x2340x Screenshot 20210715 111419 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Tato novinka je v tuto chvíli dostupná jen pro herní youtubery, kteří mají více než 1000 odběratelů. Až později dojde na rozšíření mezi všechny tvůrce, přičemž limit na tisíc odběratelů pravděpodobně zůstane.

Další novinka se týká streamerů. Ti nově mohou aktivovat chat i živého vysílání jen pro odběratele. Náhodný divák tedy nebude moci komentovat. Poslední vylepšení se také týká chatů u streamů. Nově zde bude možné vytvářet ankety samotnými tvůrci obsahu.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim