reklama

Neveřejná videa na Youtube už nebudou přístupná, pokud neřeknete jinak

Neveřejná videa na Youtube už nebudou přístupná, pokud neřeknete jinak
2021-06-24T14:53:31+01:00
• 24. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Google v posledních letech udělal několik změn v rámci bezpečnosti svých služeb, což se dotklo i fungování, respektive uživatelské zkušenosti. Příkladem může být sociální síť Google+, kde došlo rovnou ke zrušení veřejné verze, právě kvůli bezpečnostním problémům. Nyní dojde k podstatné změně na Youtube, což se může dotknout některých vašich starších videí.

Neveřejná videa jako soukromá

V roce 2017 Youtube provedl změnu v generování odkazů pro neveřejná videa. Cílem bylo znesnadnění vyhledávání takového obsahu. Majitelé těchto videí tak měli větší jistotu, že se odkazy na takový obsah dostanou jen k těm divákům, kterým nasdílí obsah.

Youtube nyní informuje, že všechna videa distribuovaná ještě se starším systémem na generování odkazů, se stanou od 23. července soukromá. Pokud nezareagujete, všechna videa uvedená jako neveřejná před změnou systému se stanou soukromá.

Youtube 5449x3059x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nabízí se ale možnost odmítnutí této změny. Pokud máte nějaký starší obsah na svém Youtube kanálu, tak byste měli obdržet e-mail od Youtube, případně zkontrolujte spam složku. Zde byste měli najít odkaz na formulář, kde můžete odmítnout tuto změnu pro konkrétní Youtube kanál.

Tyto změny se také týkají neveřejných playlistů. U nich Youtube doporučuje jejich zveřejnění, ale varuje, že budou následně dostupné ve vyhledávání. Případně můžete vytvořit nový neveřejný playlist, který již bude mít novou bezpečnější URL adresu.

Zdroj. Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

BREAKSTEP

24. 6. 2021, 17:22
Apple aplikace

Google a YT je vazne sebranka. YT melo byt mistem mj nezavisle tvorby. Neni. Je tam cenzura a nesmyslne automaticke uprednostnovani. Nemluvim o reklamach, kvuli kterym se na to ani neda divat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim