reklama

OnePlus umožní využití plného výkonu svých smartphonů

OnePlus umožní využití plného výkonu svých smartphonů
2021-07-23T15:00:51+02:00
• 23. 7. 2021

OnePlus 9; Zdroj: Dotekománie

Na trhu se smartphony někteří výrobci podváděli u aplikací měřících výkon. Zpravidla bylo cílem získat co nejlepší výsledek, takže docházelo k přetaktování procesoru, nebo jeho „nažhavení“. OnePlus v tuto chvíli čelí něčemu podobnému, přičemž docházelo k opačnému efektu, respektive společnost upravovala výkonu mobilů s jiným cílem.

OnePlus omezuje výkon pro některé aplikace

Bez ruční brzdy

OnePlus se snaží optimalizovat Android tak, aby uživatelé měli co nejlepší uživatelský zážitek. Ostatně si firma vysloužila pověst za jeden z nejvyladěnějších systémů se zaměřením na plynulost a konzistenci. Jak se ale ukázalo, společnost schválně omezovala výkon celého smartphonu pro některé aplikace. Benchmarky ale nebyly postihnuty. Ty v podstatě ukazovaly reálný výkon, ale toho nebylo možné využít u vybraných aplikací.

Na tuto manipulaci s výkonem reagovala odborná veřejnost i média. OnePlus nic netajilo a hned uvádělo, že je to záměrem. V podstatě OnePlus tvrdilo, že pro prodloužení výdrže na jedno nabití není potřeba, aby nějaká aplikace měla k dispozici celý výkon smartphonu. Společnost ale nenechala celý problém jen při takovém vysvětlení.

Many OnePlus Nord 2s having fun 1498x845x

Zdroj: OnePlus

Nadcházející verze OxygenOS 12, což je nadstavba Androidu, bude obsahovat speciální nastavení. Pomocí něho budete moci vypnout optimalizaci výkonu. Odhadujeme, že OnePlus nezůstane jen u jednoduchého přepínače. Asi se dočkáme více možností. OnePlus dodává, že tato možnost bude dostupná na všechny jejich modely, tedy i na novince OnePlus Nord2.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat