reklama

Google už neoznačuje výsledky bleskem

Google už neoznačuje výsledky bleskem
2021-07-26T13:30:35+02:00
• 26. 7. 2021

Autor: Přemysl Vaculík, Dotekomanie.cz

1

Google dnes hodnotí webové stránky zejména z pohledu uživatelské zkušenosti na mobilních telefonech. Ostatně jeho strategie je „mobile first“, což se dá parafrázovat jako hlavně pro mobily. Ačkoliv správci stránek udělají mnoho optimalizací, aby jejich web byl co nejrychlejší a nejoptimálnější pro smartphony, i tak to nemusí zcela stačit. Proto byla vytvořena technologie AMP, tedy akcelerované mobilní stránky. Ty dostaly prostor i ve Vyhledávání Googlu. Došlo ale na poněkud zvláštní změnu.

Google posiluje AMP pro smartphony

Bez označení AMP

Google již několik let zobrazoval u výsledků vyhledávání o stránek podporujících AMP malou ikonu blesku. Takto jste mohli poznat, že se stránka načte velmi rychle, má jednodušší design a nijak nezatíží mobilní telefon, ať samotnou datovou velikostí nebo náročností na webový prohlížeč.

Aplikace Gmail získává podporu pro Dynamické e-maily [aktualizováno]

Společnost sice oznámila, že dojde k nějaké změně, ale nečekali jsme, že přímo odstraní označení AMP stránek. Nyní prostě nebudete vědět, jestli se vám otevře vysoce optimalizovaná stránka s AMP, nebo se načte plnohodnotný web, který může být několikrát větší a náročnější na mobilní telefon.

Zdroj: Google

Google stále podporuje AMP a rozhodně jen tak nepřestane. Ostatně tuto technologii upřednostňují některé aplikace a také je k dispozici ve službě Google Zprávy na mobilních telefonech. Možná se dočkáme jiného označení nebo zvýhodnění AMP stránek, ale zatím zde není ani jeden náznak.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Koumar

26. 7. 2021, 15:42

Já bych naopak ocenil, kdyby AMP zmizelo v propadlišti mobilních dějin. Hrozně to omezuje funkčnost stránek na kterou jsem u některých webů zvyklý.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat