reklama

Facebook představil status experta ve skupinách

Facebook představil status experta ve skupinách
2021-07-18T15:00:50+02:00
• 18. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Facebook se snaží nabídnout dostatek funkcí pro skupiny a nalákat další uživatele k vytváření obsahu. Zároveň ale musí bojovat s dezinformacemi a skupinami popírající fakta. Nová funkcionalita by tak mohla nabídnout od každého něco a dát skupinám trochu atraktivnější funkci. Novinka totiž umožní stanovit experty ve skupinách.

Experti ve skupinách

Pokud se aktivně účastníte skupin na Facebooku, můžete si všimnou u některých členů, že mají u svého jména odznáček. Objevuje se například označení zakládajícího člena nebo experta na zahajování diskuzí. Nově ale přibývá označení Skupinový Expert. Tento status již nedostane jen tak někdo ve skupině a není přidělován automatizovaným systémem.

Správci nebo vlastníci skupiny budou moci vybrat jakéhokoliv člena a přidělit mu status experta. Samotné udělení také není automaticky přiřazeno. Dotyčná osoba může a nemusí přijmout tento nový odznak. Sice Facebook zatím nedefinoval, co všechno takový uživatel dostane navíc, nebo jestli bude mít nějaké bonusové funkce. Bude ale moci pozvat lidi, kteří sledují jeho stránku.

CD21 430 NRP New Tools to Support Experts Badge 890x816x

Zdroj: Facebook

Facebook si slibuje od této novinky, že se zvýší exkluzivita skupin a samotná diskuze bude více faktičtější. Zároveň ale varuje, že označení expert nemusí odpovídat skutečným dovednostem a znalostem dotyčné osoby. Status experta není ale napořád. Správci či vlastníci mohou kdykoliv odstranit status.

Zdroje: theverge.com, 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat