reklama

WhatsApp brzy přinese šifrované zálohy typu end-to-end

WhatsApp brzy přinese šifrované zálohy typu end-to-end
2021-06-13T17:51:42+01:00
• 13. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Již nějakou delší dobu víme, že WhatsApp pracuje na nové možnosti bezpečného zálohování. Stejně jako samotné konverzace, budou i zálohy velmi brzy chráněny šifrováním typu end-to-end. To by v praxi mělo výrazně snížit riziko, že se zálohované zprávy a média dostanou do rukou třetích stran. 

WhatsApp zřejmě brzy zavede ověřování účtu pomocí telefonického hovoru

WhatsApp

Jak budou implementovány šifrované zálohy typu end-to-end v mobilní aplikaci WhatsApp, už nějakou chvíli víme. Možnosti implementace byly spatřeny hned několika v beta verzích a nejnovější verze aplikace poskytuje ještě více informací. 

WhatsApp

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nejnovější beta verze aplikace WhatsApp pro operační systém Android odhalila hned několik novinek. Služba brzy nabídne uživatelům možnost zobrazit šifrovací klíč, který byl použit k ochraně jejich záloh. Při ukládání záloh na Disk Google použije WhatsApp k šifrování hexadecimální klíč. Jedná se o poměrně standardní způsob formátování šifrovacích klíčů a v případě WhatsAppu budou klíče dlouhé 64 znaků. 

Aplikace dále uživatelům připomene, že klíče jsou tvořeny číslicemi a malými písmeny. Pokud patříte mezi iOS uživatele, nezoufejte. Společnost takřka vždy přenese Android funkce na iOS, tudíž je jasné, že se zálohy objeví i zde. 

Zdroje: wabetainfo.com, techradar.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim