reklama

Twitter si pohrává s podporou SRT

Twitter si pohrává s podporou SRT
2021-06-24T21:06:36+01:00
• 25. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

V poslední době Twitter představil několik novinek, které se snaží posunout tuto sociální síť trochu dál. Pokud nebudeme počítat placené funkce, tak jsme se například dočkali přímého sdílení příspěvků do příběhů na sociální síti Instagram. V tomto případě byla nutná spolupráce obou firem. Nyní se ale ukazuje, že Twitter chce vylepšit videa.

Jane Manchun Wong opět prozkoumávala zdrojové kódy aplikace pro Android a podařilo se jí objevit, že se pracuje na podpoře souborů SRT pro videa.

E4qyS5uVIAA1hgo 3356x1764x

Zdroj: Jane Manchun Wong

SRT soubory jsou běžně používané pro přidání externích titulů do videí. Díky tomu budou moci tvůrci svá videa obohatit o textový přepis, což rozhodně ulehčí práci. V první řadě nebudou muset titulky napevno vkládat do videí při editaci.

Zatím se funkcionalita testuje a tak trochu jen ulehčí práci, ale pokud Twitter zapracuje na této novince, můžeme se dočkat podstatnějšího rozšíření. Nabízí se právě možnost vložení titulků pro různé jazyky, takže samotné video by mohlo mít daleko větší dosah na sociální síti. Zatím ale není jasné, kdy se podpory titulků dočkáme.

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim