Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak vystoupí na pražském SWCSummitu

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak vystoupí na pražském SWCSummitu
2021-06-24T18:35:35+02:00
• 25. 6. 2021

Ve dnech 5. a 6. října se v Praze uskuteční již několikátý ročník Startup World Cup & Summitu. Hlavní osobností jedné z největších startupových akcí v Evropě tentokrát bude legenda počítačového inženýrství Steve Wozniak, který stál před 45 lety po boku Steva Jobse u zrodu značky Apple a svým průlomovým stolním počítačem navždy změnil vývoj IT průmyslu. Návštěvníci akce ho nejen uvidí naživo, ale dokonce budou mít možnost položit mu vlastní dotaz. Vstupenky je možné pořídit už teď na webu swcsummit.com. Kapacita SWCSummitu ale nejspíš bude kvůli pandemii omezená jen na několik stovek lidí, proto doporučujeme nákup neodkládat.

SWCS finale ilustracni 1865x933x

Zlatým hřebem programu bude také tradiční kontinentální finále soutěže Startup World Cup, kde se o titul startupového „mistra Evropy“ a potenciální investici 500 000 dolarů utkají startupy, které uspějí v předchozích regionálních kolech nebo přidružených startupových soutěžích.

„Letošním rokem posouváme prestiž celoevropského finále ještě výš než dřív, protože nově zastřešujeme také soutěže jako Czech Startup Challenge, Creative Business Cup, PowerMOTION a další. SWCSummit se tak stává něčím jako ‚Ligou mistrů‘ na poli startupových soutěží,“ vysvětluje zakladatel akce Václav Pavlečka, CEO fondu Air Ventures.

Jak ulovit Woze? Chce to pivo a 2 roky trpělivosti

Jak se vůbec domlouvá účast takové osobnosti, jako je Steve Wozniak? Podle všeho to chce hodně velké štěstí, ještě víc trpělivosti, a především pozitivní vztah k pivu. „Všechno začalo už před dvěma lety ve Vídni. Potkal jsem tam člověka, který znal někoho, jehož kamarád byl ve Wozniakově týmu. Za pozvání na pivo mi slíbil, že nás seznámí – a kupodivu to dodržel. Pak už stačilo ‚jen‘ probojovat se přes několik dalších lidí k osobnímu asistentovi, průběžně se připomínat a doufat. Loni to ještě nevyšlo, letos už ano,“ usmívá se ředitel akce Tomáš Cironis.

Steve Wozniak 2 2560x1707x

Vedle Steva Wozniaka vystoupí na SWCSummitu i další slavné osobnosti. „Zatím nemůžu být konkrétní, ale máme pár hodně zajímavých želízek v ohni. Jednáme hned s několika osobnostmi ze Silicon Valley. Asi bych mohl prozradit, že jednou z nich je žena, která právě tuto Mekku startupů zásadním způsobem ovlivnila,“ naznačuje Cironis.  

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat