reklama

Instagram Reels brzy nabídnou reklamy

Instagram Reels brzy nabídnou reklamy
2021-06-20T09:35:41+01:00
• 20. 6. 2021

zdroj: techcrunch.com

Instagram opravdu ví, jak své uživatele „donutit“ používat svých aplikací čím dál častěji. Nejprve přidal funkci Stories a nedávno Instagram Reels. A právě Reels se stalo za poslední měsíce opravdu populární funkcionalitou – v podstatě jde o prostor, ve kterém najdete krátká videa; svým způsobem jde o TikTok. 

Instagram Reels

Pokud máte tuto funkci rádi, měli byste se připravit na začátek zobrazování reklam. Instagram totiž bude chtít ze své další populární funkce nemalé finanční prostředky, a tak brzy začne zobrazovat reklamy. Vypadat budou stejně jako všechny ostatní reklamy v aplikaci – přes celou obrazovku, ve smyčkách, až 30 sekund dlouhé – a objeví se mezi ostatními klipy. 

Instagram začal tyto reklamy testovat už v dubnu v Austrálii, Brazílii, Německu a Indii. Upřímně mě další reklamy v aplikaci vůbec nepřekvapují. Za poslední roky se ze služby stalo spíše marketingové místo. Facebook pak v týdnu oznámil, že reklamy přinese i do aplikace Oculus Quest. 

Instagram Reels

Zdroj: TheVerge

Reels byly představeny teprve v srpnu 2020 a společnost zatím nesdílela podrobnosti o tom, jak se funkci daří. V lednu však bylo řečeno, že společnost stále není s výsledky natolik spokojená, byť Reels neuvěřitelně rychle rostou. 

Naopak konkurenční TikTok je na tom o poznání lépe. Má obrovské publikum a jeho reklamy jsou taktéž úspěšné – natolik, že je služba schopna účtovat si 2 mil. dolarů za jednodenní reklamu. Zatím se TikToku daří, do budoucna ale bude bitva mezi Instagramem daleko těsnější. 

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat