reklama

Google Disk zavede bezpečnostní změnu pro sdílení odkazů

Google Disk zavede bezpečnostní změnu pro sdílení odkazů
2021-06-24T16:28:28+02:00
• 24. 6. 2021

Autor: Přemysl Vaculík, Dotekomanie.cz

Již jsme vás informovali, že služba Youtube provede bezpečnostní změny u neveřejných videí. Pokud neodmítnete u svého kanálu novinku, tak všechna videa nahraná a sdílená přes neveřejný odkaz se stanou soukromá. Něco podobného se nyní odehraje i u sdílených některých souborů na Google Disku.

Sdílení na Google Disku

V rámci sdílení ve službě Google Disk lze vytvořit odkaz, který pak jednoduše pošlete komukoliv. Takový uživatel má pak k němu přístup. Od 13. září dojde ale ke změně, kdy samotný odkaz bude doplněn o bezpečnostní klíč. Google uvádí, že se jedná jen o vylepšení zabezpečení. Stejně jako u Youtube, i zde bude možné tuto aktualizaci odmítnout, o čemž vás bude Google informovat, pokud se změny dotknou některých vašich souborů.

Tato změna ale může mít poněkud nepříjemný vedlejší efekt. Pokud někdo po 13. září se pokusí otevřít původní formát URL adresy k souboru v Google Disku, tak bude muset požádat o přístup. To ve výsledku může způsobit záplavu nových žádostí o přístup. Naštěstí se novinka nedotkne uživatelů v případě, když otevřeli již jednou daný odkaz před zmíněným datem.

drive security update admin console 1600x676x

Zdroj: Google

Administrátoři Google Workspace budou moci nastavit novinku do 23. července, pak bude automaticky nastavena na zabezpečené sdílení. Sice se změny nejvíce dotknou placených účtů, ale mají dopad i na běžné uživatele. Pokud vám tedy přijde e-mail od Googlu v souvislosti s touto změnou, měli byste věnovat pozornost zaslaným informacím. V opačném případě můžete očekávat četnější žádosti o přístup k souborům.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat