reklama

Google už Evropě nebude požadovat poplatek za nabízené vyhledávače na zařízeních Android

Google už Evropě nebude požadovat poplatek za nabízené vyhledávače na zařízeních Android
2021-06-11T08:00:30+02:00
• 11. 6. 2021

Autor: Přemysl Vaculík, Dotekomanie.cz

Společnost Google se rozhodla zrušit vybírání aukčních poplatků od vyhledávacích služeb, aby mohly být zobrazeny na úvodní stránce s výběrem vyhledávače na zařízeních Android. Tato skutečnost přichází v platnost pro evropský kontinent.

Google má s diskriminací vyhledávačů v Evropě utrum

Při prvotním nastavení zařízení s operačním systémem Android měl uživatel kromě Googlu možnost si vybrat ze seznamu dalších vyhledávačů. Aktuálně to fungovalo tak, že kromě Googlu se v seznamu objevili další tři poskytovatelé vyhledávání. Na základě nejvyšší nabídky se pak na obrazovce objevili tři s nejvyšší cenou. Tento postup byl soudně napaden.

google search 920x613x

Zdroj: Google

Nově, v rámci všech zařízení Android dostupných v Evropě, se na úvodní obrazovce objeví až 12 poskytovatelů vyhledávacích služeb, ze kterých si tu svou bude moct uživatel vybrat. Vyhledávače již nebudou nijak diskriminovány cenou. Prvních pět v nabídce budou nejoblíbenější vyhledávače, zobrazené v náhodném pořadí, pro danou zemi. Oblíbený vyhledávač vyhodnocuje analytická služba StatCounter.

I přesto, že vyhledávače za svou propagaci nebudou platit, musí splňovat jasná kritéria pro zařazení do nabídky, které určuje Google. Mezi podmínky například patří to, že služba musí nabídnout obecné výsledky vyhledávání, které nejsou zaměřeny pouze na konkrétní oblast. Rovněž musí nabízet bezplatnou aplikaci v obchodě Google Play a musí být pro danou zemi lokalizovány.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat