reklama

Chystá se streamování aplikací do Chromebooků

Chystá se streamování aplikací do Chromebooků
2021-06-06T15:00:24+02:00
• 6. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dá se říci, že Google má v tuto chvíli tři hlavní operační systémy. Nedávná novinka Fuchsia OS teprve míří do prvního zařízení. Android kraluje mobilním telefonů a pak jde zde ještě Chrome OS pro levnější notebooky. Poměrně nedávno se tento systém dočkal lepší spolupráce s mobily díky Phone HUB rozšíření a nyní se pracuje na další novince.

Mobily a Chromebooky

Přejít z mobilního telefonu plynule na notebook se v dnešní době daří poměrně dobře, zejména při použití cloudových služeb, případně funkcí, které vyvíjí společnosti. Také lze pozorovat trend, kdy jsou aplikace kompatibilní s oběma typy zařízení.

Zdroj: Lenovo

Google si ale pohrává s další možností, jak uživatelům nabídnout co nejjednodušší způsob používání zařízení mezi sebou. Ve zdrojovém kódu Google Play Services se podařilo objevit několik řádků, které odkazují na možnost streamování aplikace z mobilního telefonu přímo do Chromebooku.

<string name=“apps_stream_enabled_description“>Stream apps to your Chromebook</string>
<string name=“apps_stream_enabled_title“>Apps</string>

Na jejich základě lze také usuzovat, že ne všechny aplikace bude možné na Chromebooku používat z mobilního telefonu. Je ale otázkou, co bude rozhodující faktor. Dá se předpokládat, že služby na streamování obsahu budou omezenější, případně nebude možné hrát hry.

Na detaily si budeme muset počkat, jelikož dostupný zdrojový kód není kompletní a navíc ani nevíme, jakou technologii Google použije. Nabízí se samozřejmě Cast nebo dokonce WebRTC. Odhadujeme, že se tato novinka objeví v beta verzi ještě tento rok a uživatelé budou moci používat aplikace přímo z mobilu na Chromeboocích.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat