reklama

Xiaomi ukázalo 200W nabíjení smartphonů

Xiaomi ukázalo 200W nabíjení smartphonů
2021-05-31T09:30:59+01:00
• 31. 5. 2021

Zdroj: Xiaomi

1

Mít smartphone, který vydrží na jedno nabití i týden, je spíše hudba budoucnosti. Sice jsou zde nějaké pokroky v technologií baterií, ale firmy se hodně soustřeďují spíše na doplnění energie. Na trhu již poměrně běžně najdete mobily, které podporují více než 30 W, ale jsou i takové, které překonávají 100W hranici. Xiaomi se pochlubilo nejrychlejší technologií.

HyperCharge

Xiaomi konkrétně dnes ukázalo, že zvládne dobíjet mobilní telefon 200W technologií. Prototyp mobilu vybavený 4000mAh baterií se dokázal nabít za pouhých 8 minut. Bohužel více informací není v tuto chvíli známo, takže není zcela jasné, jak je například uspořádaná baterie.

Na trhu totiž najdete například mobily s 65W nabíjením, ale v sobe neobsahují jednu baterii. Přímo jsou použity dvě, které se nabíjejí paralelně. Možná Xiaomi použilo čtyři baterie, aby bylo docíleno takového výsledku. Navíc muselo dojít k úpravě samotného kabelu, jelikož zatím USB nepodporuje tak rychlé nabíjení. Sice došlo na ohlášení 240W podpory, ale na nasazení si budeme muset počkat.

Aby toho nebylo málo, dočkali jsme se také demonstrace bezdrátového nabíjení. Zde Xiaomi ukázalo 120W technologii, která umí doplnit plně energii za 15 minut. Sice se jedná o úctyhodné demonstrace, ale nevíme, jak moc se mobil a případně nabíječka zahřívají a jaký bude mít taková technologie na životnost baterií.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Jeřábek

31. 5. 2021, 12:23

Ten prototyp je model Mi 11 Pro který byl upraven..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim