reklama

Google Mapy nabídnou nový přehled o soukromých datech

Google Mapy nabídnou nový přehled o soukromých datech
2021-05-31T11:30:37+01:00
• 31. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google se poměrně dobře stará o svou službu Mapy, kde lze pozorovat nové prvky zaměřené hlavně na interakci s uživatelem. Nabízí se dost prvků, které bychom běžně viděli spíše u sociálních sítí. V aplikaci se nově objeví nová záložka shrnující vaše soukromá data.

Google vylepšuje Mapy o zajímavé a užitečné funkce

Insight

Služba Google Mapy nabízí možnost zaznamenávání historie cestování, díky čemuž se střádají informace, které jsou pak dostupné v sekci Časová osa. Zde můžete sledovat, kde jste byli, kolik jste toho nacestovali, a podobně. Také se přidávají i fotografie do samotné historie pro každý den.

Google si nyní pohrává se zcela novou kartou, která je v angličtině nazvaná Insight. Zde se nabízí nový ucelený přehled, co jste všechno v daném měsíci navštívili. K dispozici jsou tak informace například o tom, kolik restaurací jste navštívili, kolik času jste v nich strávili, a podobně. Jsou zde i kategorie jako nakupování, cestování a podobně.

Screenshot 20210528 120902 1080x2280x Screenshot 20210528 121053 1080x2280x

Zdroj: androidpolice

Také aplikace prozradí, který den v daném měsíci jste měli nejrušnější a co všechno jste navštívili. Také se nabízí i minimapa. Dá se tedy říci, že Insight je jednoduchý přehled za měsíc. Pravděpodobně se tak nabízí lepší přehled, než aktuálně nabízená první záložka v rámci Časové osy. Google novou funkci teprve testuje a pravděpodobně ji aktivuje vzdáleně přes své servery. Může i nemusí se tak objevit na vašem zařízení. Kdy se dostane na všechny uživatele, není zatím známo.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim