reklama

MediaTek pravděpodobně povede trh SoC smartphonů, Qualcomm vládne trhu s 5G

MediaTek pravděpodobně povede trh SoC smartphonů, Qualcomm vládne trhu s 5G
2021-05-11T15:00:58+01:00
• 11. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Na trhu čipsetů pro smartphony již několik let zuří boj mezi společnostmi Qualcomm a MediaTek. I když Qualcomm je mnohem dále, co se týká výkonu svých čipsetů, MediaTek jej začíná dohánět a zprávy naznačují, že právě MediaTek by mohl zaujmout první příčku v celkových prodejích čipsetů, zatímco Qualcomm stále povede trh s čipsety podporující 5G.

MediaTek bude vládnout trhu, Qualcomm naopak 5G

Jak ukazuje zpráva z Counterpoint, v roce trh se smartphony meziročně vzroste zhruba o 3 %, což je i navzdory k omezeným dodávkám čipsetů optimistická vyhlídka. Samotná společnost Counterpoint také předpovídá, že Qualcomm povede trh s 5G s 37% podílem, zatímco Mediatek obsadí první příčku celkově prodaných čipsetů s podílem 30 %.

Screenshot 260 833x780x

Prognózy prodeje čipsetů; Zdroj: Gizmochina

Screenshot 261 865x825x

Prognózy prodeje 5G čipsetů; Zdroj: Gizmochina

„Když rozložíme naši prognózu s ohledem na současnou dynamiku poptávky a nabídky, MediaTek pravděpodobně bude pokračovat ve svém růstu ve Q4 2020 do roku 2021 a pravděpodobně získá 37% podíl všech smartphonů SoC (System on Chip) dodávaných po celý rok. Tento 20% potenciální roční nárůst poptávky je funkcí konkurenčního portfolia smartphonů podporující 5G s cenou pod 150 USD vyráběné v TSMC bez jakéhokoli omezení dodávek a rostoucího podílu v segmentu 4G,“ uvádí ředitel výzkumu společnosti Counterpoint.

Zpráva také uvádí, že MediaTek by měl prosperovat díky omezené dodávce, která výrazně omezila Qualcomm. Omezení se týkají zejména vysokofrekvenčních integrovaných obvodů (RFIC) od společnosti Austin fab a integrovaných obvodů pro správu napájení (PMIC) od Samsungu. Nicméně se očekává, že Qualcomm by mohl dosáhnout ještě lepších výsledků zejména díky posílení svého portfolia čipsetů Snapdragon podporující 5G.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat