reklama

Instagram chystá zveřejňování skrze webové rozhraní

Instagram chystá zveřejňování skrze webové rozhraní
2021-05-14T19:23:47+02:00
• 15. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Historie služby Instagram je poměrně zajímavá, jelikož tato služba byla ve svém počátku dostupná jen pro iOS, respektive pro iPhony. Majitelé smartphonů s Androidem záviděli. Museli si počkat dva roky na verzi pro systém od Googlu. Dnes se již nabízí webová verze, která je ale omezená, tedy aspoň pro počítače a iPady. To by se ale mělo změnit.

Instagram vysvětluje, proč nemá iPad aplikaci

Instagram a web

Vývojář Alessandro Paluzzi prozkoumával části kódu webové verze a objevil přípravy na možnost zveřejňování příspěvků skrze webovou verzi. To by se právě mohlo dotknout i majitelů iPadů, kde není aplikace k dispozici a uživatelé mohou jen prohlížet příspěvky skrze webovou verzi.

Alessandro poodhalil, že horní pravé menu bude obohaceno o tlačítko se znakem plus, skrze které se otevře větší pop-up okno. Do něj budete moci přetáhnout fotografii nebo obrázek, případně přímo vybrat z počítače skrze dialogové okno výběru obsahu. K dispozici bude i možnost zveřejnění více fotografií najednou.

iPad Air

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nebude chybět editace poměru stran, přičemž se nabídnou možnosti jako 1:1, 4:5, 16:9 nebo původní originální poměr stran. Instagram asi nechce udělat nějakou ořezanou verzi a uživatelé budou moci snímky poladit skrze filtry, nebo si přímo pohrát s některými vlastnostmi.

V rámci editace také najdeme možnost označení uživatelských účtů, přidání polohy, alternativního textu a také samotného textu pro příspěvek společně s emoji. Má být k dispozici i speciální nastavení, ale k tomu nemáme jakékoliv podrobnosti.

Instagram chat míří na web, nyní pro všechny [aktualizováno]

Zatím není jasné, kdy se dočkáme tohoto rozšíření, které asi nejvíce ocení majitelé tabletů, zejména iPadů. Samozřejmě se bude hodně hodit i těm, co na počítači upravují své snímky nebo výtvory. Nebudou tak muset používat alternativní služby nebo přetahovat snímek do mobilu a pak zveřejňovat. Je ale otázkou, jestli se chystá také možnost zveřejňování dočasných příběhů právě přes webové rozhraní pro počítače a iPady.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim