reklama

Huawei Watch 3 běžící na HarmonyOS a s podporou aplikací třetích stran možná již v květnu

Huawei Watch 3 běžící na HarmonyOS a s podporou aplikací třetích stran možná již v květnu
2021-04-10T11:30:04+02:00
• 10. 4. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Společnost Huawei utržila bolestné ztráty, když na ní byly uvaleny sankce ze strany USA. Jak je ale vidět boj nevzdává a zkouší prorazit v dalších oblastech. Jednou z nich je oblast nositelné elektroniky.

Nové Huawei Watch 3 již v květnu?

Před nedávnou dobou společnost představila svá první sluchátka Huawei FrreBuds 3i, nebo fitness náramek Huawei Band 6. Nyní přichází s dalším modelem chytrých hodinek Watch 3. Ty by podle dostupných informací mohly být představeny již v květnu tohoto roku. První chytré hodinky společnost představila již v roce 2015. Jednalo se o model Huawei Watch a byly poháněny procesorem Qualcomm a operačním systémem Android Wear. Následoval model Huawei GT v roce 2018, který byl již vybaven procesorem z vlastní dílny – Kirin  a operačním systémem LiteOS.

Huawei Watch GT2

Zdroj: Dotekomanie.cz

Druhý model přinesl lepší výkon a výdrž baterie, nicméně chyběla dostatečná podpora aplikací třetích stran. Připravovaný model Watch 3 by měl odstranit veškeré nedostatky jeho předchůdců. Watch 3 by měly být poháněny operačním systémem HarmonyOS. Zásadní změnou by měla být většího množství aplikací třetích stran. Do vínku by hodinky měly mimo jiné také dostat možnost mobilních plateb.

Vedla základní verze by měly být také uvedena verze podporující eSIM. Životnost baterie bude zřejmě ve srovnání s předchozím modelem Huawei GT o něco nižší. Bude to zřejmě dané právě podporou aplikací třetích stran a také novým operačním systémem. Ve srovnání s modelem GT by měly být hodinky také o poznání dražší.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Wokmeister Darkside

11. 4. 2021, 21:15

Freebuds 4i když už.

Tomáš Novák

11. 4. 2021, 15:06

No jsem zvědavý. Pokud to bude Harmony, bude zde podpora s mým P30 Pro?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat