reklama

OnePlus Watch oficiálně, bez Wear OS a s cenou 159 eur

OnePlus Watch oficiálně, bez Wear OS a s cenou 159 eur
2021-03-23T16:02:07+02:00
• 23. 3. 2021

OnePlus Watch; Zdroj: OnePlus

Dlouhou dobu mnozí očekávali uvedení chytrých hodinek od společnosti OnePlus, ale samotný projekt nešel zcela hladce. Na nějakou dobu byl dokonce zmražen, údajně kvůli tomu, že produkt nesplňoval nároky společnosti. Nyní zde ale máme první chytré hodinky nazvané OnePlus Watch, takže by se dalo soudit, že vývoj šel dle představ a nabízí dobrý produkt.

Bez Wear OS

Hned v úvodu možná některé zájemce zklameme faktem, že OnePlus Watch nenabízí operační systém Wear OS od Googlu. Místo toho si společnost zvolila RTOS (Real Time Operating System), tedy systém vytvořený speciálně pro hodinky. Vybavenost tedy bude záležet jen na samotné firmě OnePlus, takže do hodinek nebudete moci instalovat jakoukoliv aplikaci. Budete se muset spolehnout na nabídku od OnePlus.

OnePlus 9 a 9 Pro oficiálně, tentokrát ve spolupráci s Hasselblad

Ačkoliv mají omezené možnosti rozšíření, tak na druhou stranu nabízí lepší vlastnosti v některých ohledech. Typickým příkladem je výdrž na jedno nabití, která je mnohem delší než u hodinek s Wear OS. OnePlus konkrétně uvádí dva týdny používání, případně jeden týden při aktivním využívání. Nabíjení je zde rychlejší a dle společnosti postačí 20 minut nabíjení, abyste dosáhli na jeden týden používání. Bohužel bezdrátová technologie není k dispozici a musíte se spolehnout na magnetickou nabíječku. Je škoda, že nelze využít reverzní nabíjení z nejvybavenějších modelů OnePlus.

Screenshot 122 1229x720x

OnePlus Watch; Zdroj: OnePlus

Hodinky nabízí poměrně běžné schopnosti jako konkurence. Lze s nimi měřit tepovou frekvenci, okysličení krve, spánek, úroveň stresu a fitness aktivity. Těch je celkově 110, takže je zde dost možností k výběru. Součástí je také GPS a hodinky podporují i možnost spárování se sluchátky přes Bluethoot. Do úložiště lze nahrát až 500 písniček. Samozřejmostí je podpora notifikací a nezapomnělo se ani na odolnost vůči vodě a prachu. Hodinky mají mikrofon i reproduktor, například pro telefonování. Také lze přes ně ovládat i televizi, ale zřejmě jen od OnePlus.

Screenshot 123 1334x733x

OnePlus Watch; Zdroj: OnePlus

Dokonce budou k dispozici i v limitované edici, kde byl použit kobalt pro samotnou slitinu. Firma se chlubí vysokou kvalitou zpracování a designem. K dispozici budou jen v jedné velikosti – 46mm. Samotný displej má 1,39 palců s hustotou 326 ppi, což je více méně standard.

Cena hodinek byla nastavena na 159 eur. Limitovaná edice si bude muset počkat na stanovení ceny.

Zdroj: Tisková konference

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim