reklama

Facebook zvyšuje zabezpečení o hardwarové klíče na mobilech

Facebook zvyšuje zabezpečení o hardwarové klíče na mobilech
2021-03-28T19:30:43+01:00
• 28. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud jde o digitální identitu, měl by každý uživatel udělat maximum pro co nejvyšší zabezpečení svých přístupových údajů. V minulosti stačilo zvolit velmi silné a originální heslo, ale v dnešní době se doporučuje, aby uživatelé používali dvoufázové ověření. V takovém případě se přihlásíte svým uživatelským jménem, heslem a speciálním dočasným kódem vygenerovaným pomocí aplikace, případně je vám kód zaslán přes SMS zprávu. Také se nabízí i hardwarový klíč, který se stává populárnějším. Facebook právě rozšiřuje jeho použití.

Hardwarový klíč

Facebook už od roku 2017 podporuje ve webovém přihlížeči na počítači možnost použití hardwarového klíče jako součást dvoufázového ověření při přihlášení. Po několika letech jsme se dočkali rozšíření do mobilních aplikací. Při přihlášení tedy zadáte uživatelské jméno, heslo a připojíte hardwarový klíč, jakožto druhý krok ověření identity.

Samotná aplikace Facebook ale musí být nastavena pro toto použití. Stačí jít do nastavení, následně zvolit v sekci Zabezpečení položku Zabezpečení a přihlašování. Na nové obrazovce musíte vyhledat Dvoufázové ověření a následně zvolíte Použit dvoufázové ověření. V dolní části se pak nachází Security Key.

Login flow Android JC 1 800x800x

Zdroj: Facebook

První je nutné zaregistrovat hardwarový klíč pro spárování s vaším účtem. Aplikace oficiálně podporuje možnost připojení přes USB, Bluetooth a dokonce NFC. Facebook samotné klíče neprodává, takže pro použití si musíte zakoupit. Jejich cena je několik set korun, až několik tisíc.

Hlavní výhodou takové metody zabezpečení je fakt, že aby se někdo dostal do vašeho účtu, musel by mít přímo fyzicky tento hardwarový prvek. Nová metoda u aplikace Facebook se postupně rozšiřuje mezi uživatele, což může nějakou dobu trvat.

Zdroj: about.fb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim