reklama

VR headset od Applu má mít dva 8K displeje a bude sledovat vaše oči

VR headset od Applu má mít dva 8K displeje a bude sledovat vaše oči
2021-02-06T11:30:27+02:00
• 6. 2. 2021

Zdroj: Affinityvr (se souhlasem)

Apple údajně již delší dobu pracuje na headsetu pro virtuální realitu, který má dorazit nejdříve příští rok. Nyní se dozvídáme více informací o tomto VR headsetu, který má nabídnout v první řadě dva displeje s vysokým 8K rozlišením.

Apple VR nejdříve příští rok

Virtuální realita od Applu v podobě headsetu má dále nabídnout několik fotoaparátů, které budou sledovat pohyb vašich rukou a také pokročilé sledování vašich očí. Díky fotoaparátům venkovního prostředí bude možné uvnitř na 8K displejích promítat rozšířenou realitu. Možnou podobu headsetu můžete vidět na obrázku níže.

apple mixed reality headset mockup 800x422x

Zdroj: macrumors.com

Headset má mít možnost také připojit sluchátka s funkcí Spatial audio, kterou již dnes mají AirPods sluchátka. Volitelně bude možné právě na uchycení za hlavu umístit přídavnou baterii. Ovládání má být řešeno buď přes gesta provedené rukou nebo očima. Na boku headsetu má být ale i standardní ovládání.

Cenovka se má prý pohybovat kolem 3 000 dolarů, čímž bude o něco levnější než Microsoft Hololens 2 s cenou 3500 dolarů. Apple VR headset má dorazit nejdříve v roce 2022, spíše máme očekávat ale až rok 2023.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat