reklama

Správce hesel od Microsoftu oficiálně pro různé platformy

Správce hesel od Microsoftu oficiálně pro různé platformy
2021-02-06T13:30:31+02:00
• 6. 2. 2021

Zdroj: Microsoft

Teprve nedávno Microsoft uvolnil pro beta testery možnost importování hesel a uživatelských jmen do aplikace Microsoft Authenticator. Nakonec jsme nemuseli dlouho čekat a společnost představila své řešení správce hesel pro většinu platforem.

Správce hesel

Z původní aplikace Microsoft Authenticator, která sloužila jen pro dvoufázové ověření a později pro potvrzení přihlášení u Microsoft účtu se stává plnohodnotný správce hesel na Androidu a také iOS. Aplikace disponuje možností automatického vyplňování uživatelských jmen a hesel pro celý systém. Pokud tedy používáte například Edge na počítači a necháte si uložit přístupové údaje, tak při zapnuté synchronizaci budou automaticky dostupné na dalších platformách.

ezgif 2 1f0073246160 890x400x

Zdroj: Microsoft

Microsoft tuto novinky nenechává jen pro zařízení se systémy Windows, Android a iOS. Vše je dostupné také na macOS, ale jen za předpokladu, že používáte prohlížeč Edge, případně Chrome. Právě pro Chrome je dostupné rozšíření. Díky tomu se správce hesel dostane kromě macOS také na počítače a zařízení s Linuxem.

Dá se tedy říci, že Microsoft nabízí řešení pro každou platformu, byť to může působit trochu roztříštěně. I tak se zde nabízí alternativní služba, která podporuje na mobilních telefonech i biometrické ověření.

logo-app Microsoft Authenticator Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Microsoft Authenticator Developer Zdarma iOS

Zdroje: engadget.com, blogs.windows.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat