reklama

Spotify možná nabídne hudbu na základě rozpoznávání intonace a emocí z řeči

Spotify možná nabídne hudbu na základě rozpoznávání intonace a emocí z řeči
2021-02-09T19:07:58+01:00
• 10. 2. 2021

Zdroj: 9to5mac (se souhlasem)

Společnost Spotify v poslední době nenabídla zásadní změny nebo vylepšení ve své aplikaci pro poslech hudby. Setkáváme se tak spíše s vylepšeními minoritního charakteru. V roce 2018 si společnost nechala patentovat vylepšení, které by mělo umět rozpoznávat řeč a zvuky na pozadí. Na základě toho by bylo možné doporučit hudbu a reklamu lépe cílenou na vkus uživatele.

Spotify experimentuje s nabídkou hudby na základě intonace nebo míry stresu v hlase

Tento patent byl schválen 12. ledna tohoto roku a bezesporu k sobě přitahuje pozornost, a to nejen z pohledu toho, že se jistě jedná o zajímavou funkci, ale také proto, že se bude jednat o jistý zásah do soukromí.

Bude se jednat o unikátní technologii, která dokáže v hlase uživatele rozpoznat intonaci nebo třeba míru stresu a další prvky. Díky tomu by pak tento algoritmus dokázal rozpoznat emoční rozpoložení, pohlaví, přízvuk nebo věk. Spotify by tak měla možnost uživatelům servírovat lépe zaměřenou hudbu a také, v případě bezplatné verze, lépe cílenou reklamu.

spotify 640x400x

zdroj: engadget.com

 

To, zdali bude tato technologie implementována do praxe, zatím není jasné. Společnost registruje mnoho patentů, a ne všechny jsou vždy nasazeny. Společnost toto komentovala slovy:

„Spotify už registrovala patenty pro stovky vylepšení a pravidelně provádíme registraci nových patentů. Některé z těchto patentů se stávají součástí nových verzí služby, zatímco jiné nikoliv. Naším cílem je přinášet ten nejlepší zvukový zážitek, nicméně v tuto chvíli neplánujeme žádné novinky, které bychom chtěli sdílet.“

V tuto chvíli se tedy jedná pouze o spekulaci a není zcela jasné, zdali se tato novinka objeví v některé z budoucích verzí hudební služby.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat