reklama

SHAREit – aplikace pro sdílení souboru trpí závažnou bezpečnostní chybou

SHAREit – aplikace pro sdílení souboru trpí závažnou bezpečnostní chybou
2021-02-17T13:30:44+01:00
• 17. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Další populární aplikace, která má na kontě více než miliardu stažení, trpí závažnou bezpečnostní chybou. Tou je aplikace SHAREit, která slouží pro rychlé sdílení souborů mezi platformami a sociálními kanály.

Další aplikace v Google Play obsahuje bezpečnostní riziko

Chybu objevili bezpečnostní experti ze společnosti Trend Micro. Tato chyba může způsobit únik citlivých dat ze zařízení, na kterém je aplikace nainstalována a rovněž může spouštět škodlivý kód skrze oprávnění, která jsou aplikaci udělena, a to včetně vzdáleného spuštění tzv. RCE, nebo aplikace APK balíčků třetích stran.

Již v minulosti tuto aplikaci provázely bezpečnostní chyby, které umožnily přenos a stahování dat ze zařízení. Vzhledem k tomu, že má aplikace na kontě přes miliardu stažení v obchodě Google Play, nejedná se zrovna o banalitu. Aplikace patřila v roce 2019 mezi nejstahovanější aplikace v obchodě Play.

SHAREit hero 1060x596x

Zdroj: androidpolice.com

Na stránkách Trend Micro se nachází poměrně podrobná analýza škodlivého kódu. Zjednodušeně by se bezpečnostní chyba dala popsat tak, že díky škodlivému kódu může jakákoliv aplikace třetí strany získat dočasný přístup ke čtení širokého spektra dat v zařízení.

Aplikace SHAREit byla předinstalovanou součástí zařízení Lenovo se systémem Android, což dál rozšiřuje počet zařízení s možnou zranitelností. Bezpečnostní experti kontaktovali vývojáře aplikace již před třemi měsíci. Až nyní se informace o zranitelnosti dostává do širšího povědomí. Vývojářská společnost bohužel nejevila zájem problém, jakkoliv řešit. To dokazuje i fakt, že je aplikace stále dostupná v obchodě Play. Aplikace byla již zakázaná v USA a Indii. Důrazně proto doporučujeme aplikaci odinstalovat, pakliže se nachází na vašem zařízení.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat