reklama

Facebook údajně chystá chytré hodinky

Facebook údajně chystá chytré hodinky
2021-02-13T13:30:25+02:00
• 13. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Facebook v dnešní době produkuje i hardware do domácností a také můžeme započítat brýle pro virtuální realitu. Svého času firma ale chtěla uspět i na trhu se smartphony. Zde měla pomoci společnost HTC, která stála za hardwarem, Facebook se pak staral z větší části o software. Vše ale skončilo neúspěchem na všech stranách. Mobil se dokonce prodával za 0,99 dolarů, ale ani tak nebyl zájem. Facebook se ale nevzdává a dle informací má připravovat chytré hodinky.

Facebook Watch

Web The Information přichází se zprávou, že společnost Facebook nyní připravuje vlastní chytré hodinky, které budou postaveny na operačním systému Android. Nedojde k použití Wear OS od Googlu, jen bude jako základ použit Android, aspoň v případě prvního modelu. Toho bychom se měli dočkat v roce 2022.

Rok na to má přijít na trh druhá generace, která by měla mít již operační systém vyvinutý přímo Facebookem. Může ale nastat změna, kdy už první model bude mít systém vyvinutý speciálně na tyto hodinky. Informace také zmiňují, že hodinky budou mít i mobilní připojení k internetu, takže budou moci fungovat nezávisle na smartphonu.

Facebook

Zdroj: Dotekomanie.cz

Systém by neměl být uzavřený, jelikož mají podporovat i aplikace a služby třetích stran. Zatím se konkrétně hovoří například o službě Peleton. Hodinky od Facebooku mají nabídnout standardní služby, jako je zobrazování notifikací, sledování fitness aktivit a komunikační možnosti. S největší pravděpodobností budou vyžadovat i Facebook účet pro samotné fungování.

Pokud projekt opravdu přinese chytré hodinky, bude Facebook čelit masivní konkurenci, zejména pak od Applu, Samsungu a dalších společností, které v tomto segmentu fungují roky. Navíc cenová politika bude muset být agresivnější.

Zdroje: thenextweb.com, 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat