reklama

HTC First – obrovský neúspěch na obzoru?

HTC First – obrovský neúspěch na obzoru?
2013-05-14T08:30:01+02:00
• 14. 5. 2013

Dlouhou dobu se spekulovalo o smartphonu z dílny Facebooku a minulý měsíc jsme se dočkali polovičatého řešení v podobě mobilu HTC First. Po technické stránce se jedná o dobře vybavený model zapadající do střední kategorie. Ovšem systém Android neobsahuje upravenou verzi s HTC Sense – je zde obsažen launcher Facebook Home. První prodej započal u amerického operátora AT&T, kde cena byla stanovena na 99 dolarů při podpisu smlouvy na dva roky.

facebook-sign-htc-first

Bohužel se zdá, že ani tak nízká cenovka nezaujala dostatek zákazníků. V tuto chvíli se má mobil prodávat se smlouvou za neuvěřitelných 0.99 dolaru. Tato informace odstartovala nejrůznější spekulace a některé analytické společnosti se daly do práce. Nyní se objevují zatím nepotvrzené informace, že prodeje nového modelu s Facebook launcherem jsou katastrofální. Dokonce se tohoto mobilu mělo prodat méně než HTC Status, což je americká obdoba HTC ChaCha.

V tuto chvíli se proslýchá, že by americký operátor měl ukončit prodej smartphonu HTC First. Naskladněné modely by měly vrátit tchajvanskému výrobci. Zatím nevíme, jak celá situace dopadne, ale snížená cenovka na necelý dolar nesvědčí o nejlepších prodejních číslech. Zřejmě ani nenalákala možnost deaktivovat samotný launcher, díky čemuž by zákazník získal mobil s čistějším Androidem.

Pokud se tyto informace potvrdí, jednalo by se o další nešťastnou zprávu pro samotný Facebook. Právě jeho launcher Home nesklízí úspěch v obchodě Play, o čemž jsme vás informovali. Bohužel se situace nelepší a hodnocení aplikace se neustále snižuje. V tuto chvíli je dokonce na hodnotě 2,2 bodu. Možná se díváme na další velké mobilní fiasko, ale dokud nebudeme mít oficiální stanoviska zúčastněných společností, musíme vše vést jako spekulace. Bude ještě záležet na prodejních číslech z ostatních zemí.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat