reklama

Chrome bude konzumovat méně operační paměti

Chrome bude konzumovat méně operační paměti
2021-02-20T09:30:07+01:00
• 20. 2. 2021

Zdroj: Google

Google nedávno představil výrazné vylepšení webového prohlížeče Chrome. Hlavní novinkou bylo menší zatížení zařízení díky lepší správě zdrojů. Další posun se ale již chystá a možná již letos se dočkáme dalšího posunu. Vývoj ale nejde zcela dle představ a není jasné, kdy se podaří vylepšit všechny komplikace.

Nejen dopad na RAM

Google používá v projektu Chromium, který je základem pro mnoho webových prohlížečů, pro správu paměti Segment Heap. Tato technologie se například používá ve své vylepšené formě ve Windows 10. Google ale již od roku 2019 zkoumá design nazvaný PartitionAlloc. Ten by měl nabídnout lepší alokování a správu operační paměti, přičemž dojde k vylepšení i bezpečnosti a celkově výkonu v rámci jádra Blink, které je Chromiu.

Pokud se vše podaří, můžeme se dočkat rychlejšího startu prohlížeče Chrome, rychlejšího načtení interních stránek a lepší správu zdrojů, což by mělo vést ke snížení alokování operační paměti. Prozatímní testování prokázalo, že prohlížeč je rychlejší, stabilnější a dokonce dochází k menšímu zatížení grafického čipu.

Screenshot 71 673x266x

Zdroj: bugs.chromium.org

Zatím by to znělo velmi dobře, ale samotní vývojáři uvádí, že jsou komplikace v implementaci pro operační systém Linux. Verze pro Windows a Android vypadají dobře a dokonce se má novinka začít objevovat v rámci beta kanálu. Pokud se podaří komplikace vyřešit, je možné, že se v horizontu pár měsíců dočkáme dalšího významného posunu u Chromu.

Zdroje: techradar.com, windowslatest.com, bugs.chromium.org, tip3x.com, chromium.googlesource.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim