reklama

Apple Car: finální dohoda, rychlé nabíjení a slušný dojezd spekulace

Apple Car: finální dohoda, rychlé nabíjení a slušný dojezd [spekulace]
2021-02-07T18:00:21+01:00
• 7. 2. 2021

Zdroj: PhoneArena

Pokud se vrátíme několik let zpět, společnost Tesla svou úspěšnou jízdu zahájila modelem Roadster, což byl velmi rychlý a populární supersport za pořádný balík peněz. Celkově ale pak Tesla mohla pracovat s vyššími maržemi a dotacemi, úvěry a investory, čímž společnost mohla nadále expandovat do kapitálově náročného středního a nízkého cenového rozpětí. Podíváme-li se do současnosti, tato strategie Tesle vyšla více než bravurně. Dnes si elektrický automobil může dovolit i střední třída zákazníků. 

Apple hodlá spustit prodej v roce 2025

Ukázalo se ale, že následovníkem tohoto trendu by mohl být Apple, který se o elektrická vozidla zajímá už pěknou řadu let. Ovšem až nyní se kola uvnitř velkého technologického korporátu rozhýbala. Apple se totiž dohodl se společností Kia o výrobě prvního elektromobilu s logem nakousnutého jablka. 

Zdá se, že Apple hodlá postavit vůz na platformě Hyundai e-GMP a o technickou stránku (řízení atd.) se postará skupina Hyundai. Spolupráce na konstrukci a výrobě komponent bude v divizi Hyundai Mobis, ovšem skutečnou výrobu bude provozovat Kia. 

Apple

Zdroj: PhoneArena

Podle všeho se plánuje výroba velmi špičkového modelu, který bude propojovat kvalitní software a hardware s pilotem. Uniklo ale několik zajímavých informací ohledně baterií. Apple bude údajně schopen nabít vozidlo na 80 % kapacitu za 18 minut. Na jedno nabití by pak mělo vozidlo ujet 300 mil a dorazí nejdříve v roce 2025. Vysoce výkonný model založený na E-GMP zrychlí z nuly na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy s nejvyšší rychlostí 260 km/h.

Korejská média hovoří o dohodě mezi Applem a Kia. Obě firmy měly už uzavřít finální dohodu. Apple uvolní 3,6 mld. dolarů na vybudování továrny pro její budoucí autonomní elektrická vozidla v Gruzii s cílem vyrobit v rove 2024 100 000 kusů.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim