reklama

Qualcomm bude konkurenceschopnější vůči Applu díky Nuvia

Qualcomm bude konkurenceschopnější vůči Applu díky Nuvia
2021-01-17T19:30:56+01:00
• 17. 1. 2021

Zdroj: Nuvia

Apple představil svůj nejnovější SoC s označením Apple M1 a rovnou jej použil u několika produktů. Ne dlouho na to se ukázalo skrze nejrůznější recenze a testy, že se jedná o velmi schopný SoC, který postupně nahradí všechny procesory od Intelu. Apple v tomto ohledu zamíchal kartami na trhu. Díky tomu se opět pro jednou rozjel konkurenční boj, v kterém Qualcomm nechce zůstat pozadu.

Nuvia plná veteránů

Qualcomm si dříve navrhoval vlastní výpočetní jádra, ale následně se rozhodl používat Cortex od společnosti ARM. Nyní to vypadá, že se opět vrátí k navrhování vlastní jader, k čemuž má napomoci společnost, kterou nyní kupuje. Konkrétně se jedná o firmu Nuvia, která byla založena v roce 2019. Celková suma obchodu se vyšplhala na hodnotu 1,4 miliardy dolarů.

Ačkoliv se může zdát, že se jedná o vysokou sumu za tak mladou společnost, o které jste možná ani nikdy neslyšeli, tak ve skutečnosti jde hlavně o lidi, kteří ji vedou. V čele společnosti jsou tři veterány v oblasti navrhování procesorů, výpočetních jader a dalších součástek. Gerard Williams III (CEO Nuvia), John Bruno a Manu Gulati.

Dříve pracovali ve firmách jako ARM, ATI, AMD, TI, Broadcom a dalších, ale Gerard Williams III se dlouho podílel na vývoji v Applu. Podle dostupných informací pracoval i na projektech vedoucích k Apple M1. Samozřejmě zde nejde Qualcommu jen o samotné veterány tohoto průmyslu. Nuvia má na svém kontě například procesor Nuvia Phoenix, která dosahuje výborných výsledků, zejména z pohledu výkonu na jeden watt.

gsmarena 002 2 1200x750x

Zdroj: gsmarena.com, Nuvia

Qualcomm si od této transakce slibuje značný pokrok v rámci vlastních technologií, a to nejen u SoC pro mobilní telefony. Technologie a znalosti si najdou uplatnění u serverových procesorů, 5G a v dalších oblastech. Qualcomm ve své tiskové zprávě také mimo jiné zveřejnil komentáře a spíše tedy gratulace od firem jako Samsung, Sony, Google, Microsoft, Acer, Asus a dalších.

Zatím asi nelze očekávat dramatická změna hned u dalšího procesoru nebo SoC od Qualcommu, minimálně ne v tomto roce. Možná již do dvou let dojde na zveřejnění nových produktů, které začnou konkurovat Applu, ale otázkou je, jak daleko bude samotný Apple.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim