reklama

Pioneer představil autorádio s CarPlay a Android Auto

Pioneer představil autorádio s CarPlay a Android Auto
2021-01-19T20:09:49+01:00
• 20. 1. 2021

Zdroj: MacRumors

2

V rámci letošní konference CES 2021 společnost Pioneer představila velice zajímavý produkt, který ocení především majitelé starších automobilů. Dočkali jsme se totiž nového autorádia, které podporuje CarPlay a Android Auto. 

Pioneer představil další CarPlay a Android Auto rádio

Autorádio nese označení DMH-WC5700NEX a vyznačuje se modulární konstrukcí v kombinaci s 6,8palcovým dotykovým displejem a skrytou řídicí jednotkou pro flexibilitu instalace u široké škály vozidel s omezeným prostorem v přístrojové desce. 

Pioneer

Zdroj: MacRumors

Fyzickým oddělením dotykového displeje od srdce autorádia, které obsahuje procesor a další nezbytné hardwarové součástky, lze autorádio namontovat na jiná místa, než je obvyklé. To je užitečné pro vozidla s omezenou hloubkou za palubní deskou, která neumožňuje instalaci tradičního rádio s jedním nebo 2DIN. 

Model DMH-WC5700NEX tak jednoduše zmodernizuje starší automobily, které samozřejmě CarPlay a Android Auto nepodporují. Mezi další funkce patří Bluetooth připojení, vestavěné HD rádio, SiriusXM, RGB osvětlení, vstup pro zadní kameru, video vstup HDMI, 4V RCA předzesilovače a další. 

Pioneer plánuje nové rádio vydat v létě 2021, bohužel ale nebyla doposud zveřejněna prodejní cena. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Prokop

20. 1. 2021, 14:56

Problém instalace takového „radia“ že to integrované zobrazuje často důležité informace o technickém stavu vozu, nebo závadě hned po otoceni klíčkem nikoliv nastartování. Případně slouží i k nastavovani parametrů vozu. A To neřeší žádný konverzní kabelový svazek…. Tedy do jakého pak auta , něčeho ala první generace Octavky ? Mno aby jste neznásobyli cenu vozu :)

OUBRECHT com

20. 1. 2021, 14:36

HD Radio a Sirius XM je pouze pro ameriku. V této konfiguraci se do Evropy nedostane. U nás HD Radio nikde nevysílá – máme FM nebo DAB. Sirius XM je satelitní služba a držice pro ni je na druhe straně planety.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim