reklama

Google Vyhledávání nabídne videa ze sociálních sítí

Google Vyhledávání nabídne videa ze sociálních sítí
2021-01-02T16:30:06+01:00
• 2. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google se soustřeďuje na nabídnutí lepších výsledků v rámci vyhledávání, takže se snaží integrovat i alternativní obsah, respektive jiné, než například jen články, stránky a zprávy. Například si pohrává s Google Stories, což je speciální podoba dočasných příběhů. Tento formát je založen na technologii AMP a postupně se šíří napříč většími mediálními domy. Kromě toho se snaží zapojit i krátká videa.

Krátká videa ve vyhledávání

Vertikální krátká videa jsou čím dál častěji populární zejména u specifických sociálních sítí jako TikTok a Instagram. Google testuje nový typ výsledků, kam právě zapojuje tento formát. Již něco podobného se snaží nabízet v rámci aplikace Google a sekce Google Discovery. Nyní se objevuje přímo ve vyhledávání.

Image from iOS 3 314x680x

Zdroj: TechCrunch.com

Ve výsledcích se krátká videa objevují v horizontálně posuvném boxu. Jak je vidět na ukázce výše, snaží se Google nabídnout výsledky ze sociálních sítí TikTok a Instagram. S největší pravděpodobností bude tento obsah rozšířen také o platformy Trell, Youtube Shorts a možná i vlastní projekt Tangi.

Po kliknutí na video z TikTok nejste automaticky přesměrování do aplikace, pakliže ji máte nainstalovanou. Místo toho se vám zobrazí obsah ve webové formě. Google zřejmě tak chce zatím omezit odcházení z výsledků přímo do jiné aplikace. Vše je v rámci testování, takže i toto chování se může postupně změnit. Google zatím nechce komentovat novinku, takže odhadujeme, že plné nasazení bude o něco později.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim