reklama

Telegram plánuje zpoplatnění některých funkcí

Telegram plánuje zpoplatnění některých funkcí
2020-12-24T15:02:40+01:00
• 25. 12. 2020

Zdroj: Neowin

Mezi komunikačními platformami je několik významných služeb, které se snaží konkurovat například Messengeru od Facebooku. Telegram patří mezi takové, ale služba zatím negenerovala příjmy. Je v podstatě zcela zdarma, ale to by se mělo v příštím roce změnit. Sice zde byl již projekt vlastní kryptoměny, ale nakonec došlo k ukončení vzhledem k regulacím a náročnosti. I tak se chystá několik způsobů, jak získat peníze od uživatelů.

Placený Telegram?

Zakladatel Pavel Durov v jednom rozhovoru ujistil uživatele, že se neplánuje prodej služby jako takové, aby se neopakovala situace jako u WhatsApp. Místo toho se společnost chystá oslavit hranici 500 milionů uživatelů, což je zároveň milník pro začátek generování příjmů. Durov si je vědom, že nemůže jen tak vpustit reklamy do celé platformy a musí nabídnout trochu střízlivější řešení.

Telegram nebude nabízet reklamu v rámci běžné konverzace, ani na hlavní obrazovce. Místo toho se zřejmě objeví nějaký forma reklam ve skupinových kanálech. Další možností jsou placené nálepky. Zde se dokonce zvažuje prodej speciálních sad, přičemž výnos půjde také částečně na účet umělců, kteří je budou tvořit.

Telegram

Zdroj: Neowin

Pavel Durov ujistil, že dosavadní funkce nebudou zpoplatněny a uživatelé se nemusí obávat, že by najednou museli za něco platit. Dá se očekávat, že se dočkáme v budoucnu placených bonusových funkcí. Je evidentní, že Telegram půjde na celou situaci velmi opatrně. Durov uvedl, že služba potřebuje generovat několik set milionů ročně, aby byla v udržitelném stavu. Zatím je dotovaní investicemi, ale takto nemůže fungovat donekonečna.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim