reklama

Oppo ukázalo vizi ohebného smartphonu

Oppo ukázalo vizi ohebného smartphonu
2020-12-16T20:53:48+02:00
• 17. 12. 2020

Zdroj: Oppo

Společnost Oppo není v našich končinách příliš známá, tedy mezi běžnými uživateli, ale patří mezi největší výrobce smartphonů na světě. Nedávno jsme se například dočkali funkčního prototypu s rolovatelným displejem a dnes zde máme ukázku dalšího typu zařízení s ohebným displejem a konstrukcí.

Oppo „slide-phone“

Společnost smartphone nazvala Oppo „slide-phone“, jedná se o malé zařízení, které je ve velikosti platební karty, pokud je složené. Základem by byly tři ohyby, pomocí kterých byste mohli mít v podstatě několik velikostí mobilu.

EpKpfUBVoAU4fMc 1080x1080x EpKp dGVoAAdQfA 1080x1080x EpKp x2VoAAVHtU 1080x1080x img 04 800x534x

Zdroj: Oppo

Jak je vidět na renderech výše, zařízení by mělo jen jeden modul s foťáky, který by sloužil i pro focení selfie snímků. V zařízení by byl zabudován stylus, což by mohlo napomoci v produktivitě. Kromě toho je na těle rovnou celá sada tlačítek, například pro ztišení, pro hry a podobně.

Jak jste asi z renderů pochopili, zatím se nejedná o reálné zařízení. Oppo spolupracovalo s japonským designérským studiem nendo na vytvoření této vize. V tuto chvíli můžeme konstatovat, že do produkce něco takového jen tak nezamíří, ale možná se Oppo pochlubí první funkčním prototypem. Největší slabinou této novinky je nedostatečná technologie ohybu a možnosti ohnutí displeje.

img 01 800x534x

Zdroj: Oppo

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim