reklama

Obchod Play nově umí sdílet aplikace bez internetového připojení

Obchod Play nově umí sdílet aplikace bez internetového připojení
2020-12-03T18:43:36+01:00
• 4. 12. 2020

Zdroj: Google

Možná jste ani nevěděli, ale starší verze Androidu obsahovala jednoduchou funkci, kdy jste mohli sdílet aplikaci. Stačilo mít aktivovanou funkci Android Beam. Pakliže jste měli spuštěnou aplikaci a přiblížili jste mobil k dalšímu také s Android Beam, nabídlo se sdílení a po jednoduchém kliknutí došlo k odeslání odkazu do Obchodu Play do dalšího zařízení. Sdílení instalačního souboru je již jiná kapitola. Google nyní představuje kompletní náhradu.

Obchod Play a Nearby Share

Android Beam s využitím NFC a dalších technologií již neexistuje, ale je zde náhrada v podobě služby Nearby Share, která umí využívat Bluetooth, Bluetooth Low Energy, WebRTC a WiFi pro sdílení jakéhokoliv obsahu. Do teď se jednalo zpravidla o souboru, případně odkazy, ale nově Nearby Share bude podporovat i přímé sdílení aplikací.

Android NearbyShare BlogAsset Update 02 Armax 1000x1000 1000x562x

Zdroj: Google

V tomto případě jde o skutečné sdílení aplikace, kterou máte nainstalovanou ve svém smartphonu. Budete ji moci nasdílet do dalšího zařízení s Nearby Share. Novinka se objeví v aplikaci Obchod Play, kde budete muset jít do sekce Moje aplikace a hry. Zde bude nová záložka nazvaná jednoduše Sdílení.

Zde budete moci vybrat aplikace a nasdílet je komukoliv bez dodatečné nutnosti připojení k internetu. Bude se ale sdílet jen instalační soubor bez jakýchkoliv osobních dat. Pokud sdílená aplikace bude vyžadovat přihlášení, pak tak bude muset zadat přihlašovací údaje, což bude vyžadovat připojení k internetu. Na druhou stranu nebude muset stahovat například velký objem dat.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim