reklama

Google Look to Speak umožní mluvit očima

Google Look to Speak umožní mluvit očima
2020-12-08T20:24:25+01:00
• 9. 12. 2020

Zdroj: Google

Asi není nic horšího, než nemožnost komunikovat se svým prostředím. Představte si, že z ničeho nic nejste schopni promluvit a v podstatě vydat hlásku. V takovém případě nastupují moderní technologie, které se stále rozvíjejí a nabízí jednoduší metody komunikace. Nově se mezi ně řadí nenápadná aplikace Look to Speak pro Android.

Look to Speak

Nejde o nic komplikovaného, v podstatě pomocí zraku můžete jednoduše definovat, co má zaznít ze samotného smartphonu. Ovládání je natolik jednoduché, že vám stačí se jen podívat nahoru, vlevo a vpravo. Tím v podstatě vybíráte ze dvou seznamů. Až zbydou poslední fráze na každé straně, tak jednoduchým pohledem na jednu z nich, tak mobil použije syntézu hlasu a vysloví ji.

Screenshot 20201208 153719 1080x2340x Screenshot 20201208 153733 1080x2340x

Zdroj: Google

Aplikace je v angličtině a zatím nepodporuje další jazyky. Nabízí se ale možnost editace výrazů, takže můžete vše přepsat na odlišné texty. Následná syntéza ale nebude dobrá, když se používá anglický systém, i tak se dá porozumět, co uživatel vybral. Není ale potřeba jen vybírat pomocí očí, aplikace funguje i na dotek.

Look to Speak je zatím experimentální aplikace používající detekci očí, kde se využívá uměla inteligence. Pokud si odmyslíte anglické prostředí a nutnost nadefinování vlastních českých textů, tak se nabízí velmi jednoduchý způsob komunikace. Pokud tedy je ve vašem okolí, komu by se hodila taková technologie, nabízí se zcela zdarma.

logo-app Look to Speak Google Creative Lab Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim