reklama

Google koupil tvůrce CloudReady OS

Google koupil tvůrce CloudReady OS
2020-12-15T19:10:39+02:00
• 16. 12. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Google se nestará jen o jeden operační systém. Na svém kontě má kromě Androidu také Chrome OS a Fuchsia OS. Právě operační systém Chrome OS založeným na Linuxu a vycházejícího z projektu Chromium si našel cestu do levnějších zařízení, ale najdou se i dražší notebooky. Dokonce se objevil i v tabletu, případně „stolních“ počítačů. Nejvíce se prosadil ve školství jako jednoduchý a dostupný operační systém pro studenty. Nyní Google podpoří celý projekt odkupem alternativního řešení CloudReady OS.

CloudReady OS pod křídly Chrome OS týmu

Systém CloudReady OS je vyvíjen společností Neverware, do které Google investoval před třemi lety. CloudReady OS se snaží prezentovat jako systém pro starší počítače. Domácí verze je k dispozici zdarma pro všechny, přičemž stačí jen flash disk pro instalaci.

Dalo by se říci, že CloudReady OS je na podobné bázi jako Chrome OS a snaží se nabízet podobný uživatelský zážitek. Firma uvádí, že díky CloudReady OS můžete jakýkoliv starší počítač předělat na použitelnější zařízení, přičemž si takto můžete prodloužit podporu.

CloudReady Machines 1536x653x

Zdroj: 9to5google.com

Google za blíže nespecifikovanou částku odkoupil společnost, přičemž zatím se nic nemění na nabídce Neverware. Místo toho se spíše z jejich systému stane volně šiřitelná verze Chrome OS, případně určitá varianta. Celý tým přejde pod křídla Googlu, konkrétně do divize Chrome OS.

Je tak docela možné, že se v brzké době dočkáme možnosti si nainstalovat Chrome OS v edici od Neverware na jakékoliv zařízení bez větších komplikací. Googlu se tak možná podaří rozšířit uživatelskou základnu. Z tohoto kroku mohou profitovat i nejrůznější firmy, organizace nebo školy, které budou mít jednodušší cestu k využití zastaralého hardwaru, který již není podporován výrobcem nebo Microsoftem.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Josef Cupánek

17. 12. 2020, 19:43

Nevím jak definují starší počítače, ale mě se nepodařilo najít ke stažení 32bit verzi.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat