reklama

Youtube se chystá experimentovat s audio reklamami na pozadí

Youtube se chystá experimentovat s audio reklamami na pozadí
2020-11-26T09:30:54+01:00
• 26. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Youtube oznámilo, že se chystá na zavedení nového typu reklam, které nebudou audiovizuální, ale pouze zvukové. Tento nový druh reklam je již ve fázi beta testování a jeho hlavním cílem bude propojit konkrétní značky s publikem, které poslouchá hudbu či podcasty. Youtube se tak snaží pomoci zviditelnit menší značky a rozšířit povědomí o nich pro širší veřejnost.

Nová možnost zobrazení reklamy

Podle Melissy Hsieh Nikolic, produktové manažerky skupiny YouTube Ads, více než 75 procent měřených zvukových reklamních kampaní na YouTube vedlo k významnému nárůstu povědomí o značce. Uvádí také, že například společnost Shutterfly zaznamenala 14% nárůst reklamace a 2% nárůst příznivosti po spuštění zvukových reklam.

Tato nová funkce je zaměřena zejména na ty, kteří primárně používají YouTube jako službu pro poslech hudby a podcastů. Představte si reklamu podobně, jako je tomu například u bezplatného členství ve Spotify. Reklamy by měly mít přibližně 15 sekund, a i když se primárně zaměřují na zvuk, budou stále obsahovat vizuální komponenty, jako je statický obrázek nebo krátká animace.

„Při přípravě kampaně se zvukovými reklamami mějte na paměti, že hlavní roli by měl hrát zvuk. Přemýšlejte: Pokud zavřu oči, stále jasně chápu, o čem tato reklama je. Buďte ve své zprávě jasní a konkrétní a pro její doručení vyberte přátelský a autentický hlas.“ říká Melissa Hsieh Nikolic

Nikolic také uvedla, že značky, které používají videoreklamy i zvukové reklamy společně, mohou oslovit mnohem více lidí než kdykoli předtím. Značky budou mít příležitost nabízet zvukové reklamy ve službách Google Ads a Display & Video 360 na základě CPM (Cost per impression) se stejnými možnostmi zacílení na uživatele.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim