reklama

OriginOS je kompletně přepracovaný systém od Vivo

OriginOS je kompletně přepracovaný systém od Vivo
2020-11-24T09:30:14+02:00
• 24. 11. 2020

Zdroj: Mobile Jin

Vivo nedávno oficiálně představilo své nové uživatelské rozhraní s názvem OriginOS. Design byl v podstatě předělán úplně od začátku, takže rozdíly oproti FuntouchOS najdeme na každém rohu. Novinky se ale samozřejmě netýkají pouze designu. Na hlavní změny se v tomto článku zaměříme. 

OriginOS nabídne několik vylepšení z hlediska výkonu. Vivo tvrdí, že dokázal operační systém natolik vyladit, že uživatelská zkušenost bude výrazně lepší oproti FuntouchOS. Systém by tak nyní měl být plynulý, pohodlný a hlavně bezpečný. 

Domovská obrazovka se dočkala zcela nového systému mřížky, který známe především ze systémů pro desktopy. Mřížka nese název Huarong Grid a díky ní budete moci flexibilně a volně kombinovat rozvržení jednotlivých prvků.

OriginOS zlepšuje práci s notifikacemi a domovskou obrazovkou

Notifikace pro zprávy dozrála také určitého vylepšení. OriginOS totiž přináší atomická oznámení, která mohou extrahovat klíčové informace a ve správnou chvíli se vám nabídnou. Vivo tvrdí, že systém bude elegantně uživatele upozorňovat na nová oznámení, aniž by došlo k vyrušování při práci. 

OriginOS OriginOS

Zdroj: Gizmochina

Pokud jde o běžný provoz, OriginOS přichází s úplně novými navigačními gesty. Naštěstí nebude třeba číst složité průvodce, protože gesta jsou celkem jednoduchá. Konkrétně přichází s 26 navigačními kombinacemi, které lze dokončit pouhým kliknutím. 

Lépe optimalizovaný výkon

Pro optimalizaci jádra systému podporuje OriginOS nejnovější Multi-Turbo 5.0, který přináší tři nové technologie – memory fusion, process optimization a application preloading. Pokud jde o integraci paměti, Vivo inovativně integruje RAM a ROM prostřednictvím optimalizace algoritmů. Část volného prostoru ROM lze „zavolat“, aby převzala funkci operace RAM, což výrazně zlepšuje chod více aplikací na pozadí. Tímto způsobem tedy bude možné otevřít a spustit více aplikací bez nějakého zamrznutí telefonu.

OriginOS

Zdroj: Gizmochina

Druhou technickou optimalizací procesu je hloubkové řízení a optimalizace rezidentních procesů v systému, což snižuje využití paměti na 100-200 MB systémových operací. Snižuje také konflikty souběžnosti systému, zvyšuje kapacitu souběžnosti o 20 % a vytváří více prostoru pro provoz mobilních aplikací. Třetím bodem je předběžné načítání aplikace. Prostřednictvím nové technologie mohou uživatelé inteligentně předem načítat aplikace, které jsou připraveny k otevření, což výrazně zkracuje dobu spouštění aplikace. To zvyšuje rychlost otevírání aplikace o 40 %.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat