reklama

Google Chat dostává integraci Kalendáře

Google Chat dostává integraci Kalendáře
2020-11-14T16:30:17+01:00
• 14. 11. 2020

Zdroj: Google, Dotekomanie.cz

1

Google Chat, dříve známý jako Hangouts Chat a vycházející z původní služby Hangouts, se v budoucnu stane jediným nástrojem pro komunikaci nejen u firemních uživatelů. Nahradí původní Hangouts a bude k využití zdarma, přičemž už nyní jej mohou využívat uživatelé Hangouts. Google do služby Chat nyní integruje postupně přímo Google Kalendář.

Chat a Kalendář

Původní služba Hangouts byla zacílena spíše na běžné uživatele, což není případ Google Chatu. Ten se orientuje spíše na uživatele Google Workspace, přičemž funkce jsou jako bonus dostupné i neplatícím. Při běžné komunikaci, zejména v rámci skupinové konverzaci, je někdy zapotřebí vytvořit událost do Google Kalendáře. Díky nové integraci tak nebudete muset používat druhou aplikaci a vše nastavíte přímo z Google Chatu.

Scheduling from from Chat mobile 720x1280x Scheduling from from Chat mobile 2 776x1336x

Zdroj: Google

V rámci současného panelu možnosti vložení obsahu v aplikaci Google Chat asi najdete jen možnost vložení fotografie, případně její pořízení, připojení souboru z Google Disku a navázání konference přes Meet. Nově zde přibude také ikona kalendáře. Po kliknutí na ni se zobrazí nové okno s předvyplněnými účastníky z chatu. Následně stačí zadat název, upravit datum, přidat místnost a následně potvrdit.

Scheduling from from Chat Desktop 2048x1286x

Zdroj: Google

Integrace bude kromě mobilních aplikací také ve webové verzi, a to dokonce i chatu v Gmailu, kde je již integrace rozsáhlejší. Jde vidět, že Google postupně tvoří unifikovaný nástroj nejen pro komunikaci.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

René Fírek

14. 11. 2020, 20:51
Android aplikace

To je tedy pěkný guláš v Google komunikaci.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim