reklama

Apple díky M1 ušetří ročně 2,5 mld. dolarů, které platil Intelu

Apple díky M1 ušetří ročně 2,5 mld. dolarů, které platil Intelu
2020-11-24T19:30:37+02:00
• 24. 11. 2020

Zdroj: Pocketnow

Ze začátku se trochu zdálo, že Apple riskuje budoucnost Mac počítačů tím, že ukončí spolupráci s Intelem (dodavatel procesorů pro Macy). Po představení prvních Maců s M1 procesorem a veřejných testů už víme, že tohle byla trefa do černého. Apple má teď neuvěřitelné možnosti, jak s novým ARM procesorem (Apple Silicon) do budoucna naloží. Můžeme se jen těšit, kam dokáže společnost výkony svých počítačů dotáhnout. 

Nový 13palcový MacBook Pro uveden, nabízí ARM procesor s 20hodinovou výdrží baterie

Apple udělal chytrý finanční tah

Kromě pozitivních ohlasů a prvních benchmark testů může mít společnost další důvod k oslavám. Díky tomu, že byla spolupráce s Intelem definitivně ukončena, ušetří Apple 2,5 mld. dolarů. Zdá se tedy, že Apple Silicon byl pro společnost velmi chytrým finančním tahem. 

MacBook Air s ARM procesorem zaujme dlouhou výdrží baterie až 18 hodin

Apple

Zdroj: Techradar

Proč ale ušetří 2,5 mld. dolarů? Počty jsou jednoduché. Podle IBM dokázal Apple snížit náklady na produkci M1 procesoru na 40 až 50 dolarů. Ovšem v případě Intel Core i5 činily náklady přibližně 175 až 250 dolarů za jeden čip. 

Technologický gigant tedy nejen ušetří, ale také novým procesorem zvýší výkonnost svých Mac počítačů. Například nedávno představený MacBook Air, 13palcový MacBook Pro a Mac mini s M1 výrazně překonávají své předchůdce s 10. generací procesorů od Intelu. Výkon ale není jediný benefit. Apple bude mít konečně kontrolu na svými vlastními procesory, což určitě povede k významným inovacím v celkovém vývoji. 

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim