reklama

LG prozatím vynechá Snapdragon 875 ze dvou důvodů

LG prozatím vynechá Snapdragon 875 ze dvou důvodů
2020-10-19T13:30:48+02:00
• 19. 10. 2020

Zdroj: LG

1

Společnost LG údajně nemusí v první polovině příštího roku představit vlajkový model s procesorem Snapdragon 875. Důvody mohou být rovnou dva. 

Unikají první informace o procesoru Snapdragon 875

LG vynechá první 5nanometrový čip od Qualcommu

Snapdragon 875 bude první 5nanometrový procesor firmy Qualcomm, který bude s největší pravděpodobností představen v prosinci letošního roku. Zatím není úplně známo, proč se LG rozhodlo nevydat opravdu vlajkový telefon pro první polovinu 2021. Mohou ale zatím stát dva důvody. 

LG

Zdroj: PhoneArena

Qualcomm neustále zvyšuje cenu svých nejlepších procesorů a očekává se, že ani letošní model nebude výjimkou. Tento fakt již odradil některé výrobce smartphonů od používání čipů řady 800, stejný osud mohl potkat právě i LG. Kromě toho může mít tento krok cosi společného s novou strategií LG. Divize telefonů finančně krvácí od nepaměti a nedávno se společnost rozhodla udělat kroky, kterými se snad vrátí do zisků.

Dva vlajkové telefony ročně byly moc

Doposud společnost vydávala ročně dva vlajkové telefony – řadu G v první polovině a řadu V ve druhé polovině roku. Tato tradice se ale změnila po představení Velvet, který podporuje 5G pomocí procesoru Snapdragon 765G spadající do střední třídy Qualcommu. Řada G pak byla oficiálně ukončena, přičemž výrobce zahájil projekt Explorer. V rámci tohoto projektu hodlá představit experimentální s odlišným tvarem, jako je LG Wing. 

Nezdá se tedy, že by měla firma v úmyslu brzy představit telefon s procesorem Snapdragon 875. Na druhou stranu si ale objednala velké množství Snapdragonu 775G. To by měl být nástupce Snapdragonu 765G. S největší pravděpodobností bude u tohoto čipu použita 6nanometrová výrobní technologie. Údajně pak nabídne o 40 procent rychlejší CPU a o 50 procent lepší grafický výkon než Snapdragon 765G.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

19. 10. 2020, 15:23

Je to dobrý krok, ale ještě by to chtělo změnit cenovou politiku a pokud bude nástupce Velvet a Wing tak snížit jim cenu, nástupce Velvet ať má cenu 499$ a Wing nástupce 799$ a bude o ně větší zájem než dnes. A pak jak vydají vlajkový model tak cenu 899$ a nad 1000$ radši zapomenou, no a další věc je upravit aktualizace aby chodila dřív a pravidelně a nenechali své modely v starších verzích.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat