reklama

Huawei Mate X2 by se mohl podobat Z Fold 2

Huawei Mate X2 by se mohl podobat Z Fold 2
2020-10-14T21:04:51+02:00
• 15. 10. 2020

Zdroj: letsgodigital.org

Po dlouhém čekání a vývoji technologií jsme se dočkali nového segmentu smartphonů s ohebnou konstrukcí a hlavně i displejem. Na trhu existuje jen několik firem, které se této kategorii věnují. Skoro by se dalo říci, že nejúspěšnějším výrobcem je zřejmě Samsung. Ten se například poučil z první generace a představil Galaxy Z Fold 2. Huawei se zřejmě inspiruje u jihokorejského giganta a nabídne podobné zařízení.

Samsung Galaxy Z Fold 2 kompletně odhalen, cena nastavena na 54 990 Kč

Huawei Mate X2

Původní modely Huawei Mate X a Huawei Mate Xs mají vnější displej, takže je náchylnější na poškození. Zatím nebyla vyvinuta technologie ochrany panelu, která by zvládla běžné používání. Spekulovalo se, že se Huawei vydá cestou vnitřního skládacího displeje, stejně jako u Galaxy Z Fold 2. Nyní se nám zřejmě nabízí první pohled na chystanou novinku.

Vše je založeno na základě čerstvého patentu společnosti Huawei. Model Huawei Mate X2 je velmi podobný sérii od Samsungu, ale lze si všimnout, že i při rozložení nebude tloušťka stejná po celé délce mobilu. Přední displej bude mít oválný výřez pro foťáky a zadní strana nabídne poněkud větší modul s foťáky, kde se asi bude nacházet periskopický modul pro optický zoom.

huawei mate x2 770x920 1 770x920x

Zdroj: letsgodigital.org

Vnitřní panel by měl být bez jakéhokoliv narušení. Zřejmě nebude k dispozici kamera pro videohovory a celá plocha bude sloužit pro práci a konzumaci obsahu. Odhadujeme, že čtečka otisků prstů bude na boční straně.

Grafici se pustili do práce a pokusili se vytvořit rendery, aby byla jasnější představa, jak by mohl takový model vypadat. Nyní je otázkou, jestli se skutečně dočkáme takového zařízení. Ostatně Huawei má problémy i s dodávkami procesorů.

huawei mate 5g 770x588 770x588x huawei mate opvouwbare smartphones 770x610 770x610x

Zdroj: letsgodigital.org

Zdroje: nl.letsgodigital.org, nl.letsgodigital.org, androidcommunity.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim