reklama

Google končí s aplikací Trusted Contacts

Google končí s aplikací Trusted Contacts
2020-10-16T20:07:48+01:00
• 17. 10. 2020

Zdroj: Google

Google má ve svém portfoliu hodně aplikací a služeb. Některé si dokonce konkurují. Čas od času se dočkáme ukončení populárnějších aplikací, jindy ukončí službu, o které v podstatě nikdo ani skoro nevěděl. Do této kategorie se dá zařadit aplikace Trusted Contacts.

Trusted Contacts

Aplikace byla představena v roce 2016 a jejím cílem bylo umožnit uživatelům, aby měli o sobě povědomí, případně aby zjistili, jestli se něco neděje. Samozřejmě se nabízí i možnost pro oznámení komplikací. Mělo se jednat o pomocníka, který by nabídl určitou míru bezpečí a povědomí o důvěryhodných kontaktech.

Za skoro čtyři roky existence má na svém kontě přes milion stažení na Androidu. Poslední aktualizace byla provedena v minulém roce, takže bylo jen otázkou času, než ji Google ukončí. V tomto roce se s aplikací a službou jako takovou budeme muset rozloučit.

Trusted Contacts unnamed-2

Zdroj: Google

V tuto chvíli byla aplikace odebrána z obchodů s aplikacemi, aby si ji již nikdo nový nestáhl. Ke kompletnímu ukončení dojde velmi brzy, konkrétně již 1. prosince. Všechna uložená data lze stáhnout ze stránky projektu. Přímá alternativa není k dispozici. Google jen podotýká, že co se týče oznámení o své poloze, lze využít funkcí v aplikaci Google Mapy.

Zdroj: Google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim