reklama

Facebook Messenger už omezuje přeposílání zpráv, týká se i sdílení aktualizováno

Facebook Messenger už omezuje přeposílání zpráv, týká se i sdílení [aktualizováno]
2020-10-24T09:29:24+02:00
• 24. 10. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

Aktualizováno 24. 10.

Před měsícem jsme vás informovali, že Facebook omezí možnost přeposílání příspěvků v rámci služba Messenger. Limit je nastaven na pět chatů, kam se počítají jednotlivě osoby i skupinové konverzace. Nejde jen o přeposlání již existující zprávy někde v komunikaci. Novinka platí i pro sdílení obsahu z jiné aplikace do Messengeru. Jakmile dosáhnete na limit, na horní části obrazovky se zobrazí malý text informující o limitu a všechny tlačítka pro odeslání se deaktivují. Abyste zprávu poslali dalším lidem, musíte znovu sdílet, nebo přeposlat zprávu z nějaké konverzace, opět pěti chatům. Novinka by měla být již u všech uživatelů.

Screenshot Oct 24 2020 09 19 58 1080x501x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 3. 9.

Facebook musel u své platformy WhatsApp začít bojovat se spamem, což vyústilo v zavádění limitů na přeposílání zpráv a také zvaní do skupin. Jeho hlavní platforma Messenger se ničeho takového v poslední době nedočkala, ale to se mění, jelikož jsou zde nové limity.

Začíná integrace Messengeru do Instagramu [aktualizováno]

Messenger a limit na přeposílání

Poplašné zprávy společně s těmi falešnými se dokáží na komunikačních platformách šířit velmi rychle. Tomu napomáhají nejrůznější funkce na sdílení a přeposílání. Vzhledem k aktuální situaci kolem pandemie se začínají šířit nesmyslné informace a navíc se chystají volby v mnoha zemích, zejména v USA. I proto se Facebook rozhodl zavést nový limit na přeposílání zpráv.

NRP Introducing a Forwarding Limit on Messenger banner FINAL 1536x864x

Zdroj: Facebook

Nově budete tak moci přeposlat jednu zprávu, odkaz, obrázek nebo video pouze pěti kontaktům, respektive ji zaslat do pěti chatů, i skupinových. Jakmile dosáhnete limitu, aplikace vás v horní části o tom informuje. Navíc nebudete moci odeslat takovou zprávu dalším kontaktům.

Díky WhatsAppu a jeho omezení se potvrdilo, že došlo k omezení šíření falešných a poplašných zpráv. To samé se očekává na platformě Messenger. Bohužel to bude mít dopad i na běžné uživatele, kteří se budou chtít pochlubit například fotkou z dovolené. Pokud ji budete chtít poslat vícero lidem, budete muset celý postup opakovat i několikrát.

Zatím jsme tuto novinku na redakčním zařízení nezaznamenali, takže její rozšíření bude nějakou dobu trvat. Odhadujeme, že bude dostupná v řádech dnů, maximálně týdnů.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Stanislav Rajtr

VIP 26. 10. 2020, 9:08

Snad ani za komárů taková cenzura nebyla !!? Facebook jsem zrušil, Messenger mi vyhovoval,no co,půjde také. Měli bychom to udělat všichni, aby se ten Cukrový kopec chytil za nos ( Zuckerberg).

Jiřina Šedivcová

VIP 25. 10. 2020, 20:45

Už pomalu celý fb stojí za houby. Teď se všechno na fb změnilo na co byl člověk zvyklý tak to teď musí hledat a to samé v Messingeru. Posílat jen 5 zpráv lidem a pak se zase vracet a hlavně si pamatovat kdo už to má a kdo ne. Vymejšlí se poslední dobou samé pitomosti. Zlaté staré časy když se fb spustil a teď už nestojí za nic

Jednoduché začnu omezovat sociální sítě,já je nepotřebuji,ale oni nás ano

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim