reklama

Do Google Map pomalinku míří nový mód s asistentem

Do Google Map pomalinku míří nový mód s asistentem
2020-10-30T15:00:27+01:00
• 30. 10. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Google chystá několik novinek do aplikace a služby Mapy. Z poslední doby se do stabilní verze dostala změna navigační šipky třeba na autíčko. Očekáváme zavedení tmavého módu, ale zatím není jasno, kdy se ho dočkáme. Pokud jde o vylepšování informací, tak došlo na menší rozšíření. Google kromě toho pokračuje v testování změn v rámci navigace.

Google Mapy zavádí nové funkce určené pro cyklisty

Mapy s asistentem

Již před nějakou dobou se podařilo zachytit, že se objevuje nová podoba navigace s rozšířenou podporou Google Asistenta. Někteří uživatelé začínají hlásit, že aplikace Google Mapy jim nabízí vyzkoušení právě tuto změnu, která je propojením nového připravovaného vzhledu a navigačního módu chytrého asistenta. Je tedy vidět, že Google zpočátku nebude zcela vnucovat nový režim.

EliAKI9W0AAJ4PS 1080x2280x

Zdroj: XDA Developers

XDA Developers se podařilo zjistit, že Google připravuje přenesení jedné funkce z webové verze. Konkrétně se bude jednat o možnost volby jiného jazyka. Mobil tak budete moci mít například v češtině, ale samotnou aplikaci mít nezávisle na systému nastavenou na angličtinu. V některých případech se to může hodit, zejména při cestování.

Screenshot 36 1132x716x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Bohužel přepnutí nebude nějak jednoduše. Při každé změně se samotná aplikace restartuje. Bohužel není známo, kdy se začne s testování, případně kdy bude novinka dostupná.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Vrbeník (Vrbajz)

31. 10. 2020, 7:32
Android aplikace

Jo to by chtělo vědět hodně lidí, kdy ten Google uvolní češtinu do asistenta a jestli vůbec ???? A k těm mapám: k čemu to bude dobré?? Přepnu z cz na Eng a když pak budu chtít navigovat, tak nebude umět Česká města.

Milan Staněk

VIP 31. 10. 2020, 5:27

Dobrý den
Chtěl jsem se zeptat, jestli je v asistentovi čeština. Teď nemyslím konkrétně mapy, nebo navigace, ale asistenta jako takového např: při vyslovení OK Google. Kdysi to fungovalo, ale nyní je k dispozici pouze angličtina. Je tam hromada jazyků, ale čeština ne. A jestli ten český jazyk tam vůbec někdy bude. Děkuji mockrát.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim