Apple pracuje na pouzdru pro nabíjení iPhonu i AirPods

Apple pracuje na pouzdru pro nabíjení iPhonu i AirPods
2020-10-19T11:42:53+02:00
• 19. 10. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Před pár dny se na internetu objevila patentová přihláška od společnosti Apple, která poukazuje na nové pouzdro MagSafe. Pouzdro by umožnilo nabíjet nejen iPhone, ale také AirPods. Apple to tedy s produktem MagSafe myslí smrtelně vážně. 

MagSafe je nový doplněk pro iPhone 12 a 12 Pro

Apple pracuje na současném nabíjení dvou produktů

V patentové přihlášce se dokonce nachází i nákres, díky čemuž máme slušnou představu o tom, jak by příslušenství mohlo fungovat. Mělo by se tedy jednat o kryt typu Folio s přímo integrovanou baterií. Pouzdro by tedy ochránilo nejen iPhone, ale také by bylo schopno dobíjet další produkt. Nachází se zde také indukční nabíjecí cívka, která může induktivně nabíjet baterii zařízení. 

Apple

Zdroj: 9to5Mac

Jeden obrázek naznačuje něco podobného jako je stávající pouzdro Smart Battery Case, které napájí iPhone přes Lightning port. Další obrázek pak označuje bezdrátové nabíjení přes MagSafe. Patentové ilustrace jasně ukazují přítomnost držáků pro AirPods, které by byly připojené k pouzdru. Může to být nedílná součást pouzdra nebo se může magneticky připevnit. Dvě ilustrace demonstrují držák na straně krytu a na přední části. 

Apple

Zdroj: 9to5Mac

Není samozřejmě zřejmé, zda Apple na trh podobný produkt uvede. Patentovým procesem projde tisíce nápadů a jen hrstka z nich se dostane mezi širokou veřejnost. Nápad je ale v tomto případě tak zajímavý, že stojí za to věnovat mu článek. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat