reklama

Waze dostává nové funkce, zlepší se navigování

Waze dostává nové funkce, zlepší se navigování
2020-09-16T09:29:56+01:00
• 16. 9. 2020

Zdroj: Waze

V tomto měsíci jsme se dočkali propojuje webu a aplikace u služby Waze. Díky tomu lze jednodušeji naplánovat trasu na počítači a následně si ji odeslat do mobilního zařízená. Dnes tu máme oznámení dalších novinek, které služba v omezené míře testovala, případně je již měli někteří dostupnou delší dobu. Waze se tentokrát soustředil na lepší informovanost.

Nejen jízdní pruhy

Začneme první menší aktualizací v rámci podpory služeb třetích stran. Nově si aplikace poradí s Amazon Music, pokud tedy používáte tuto streamovací službu. Řadí se tak po boku Youtube Music a Spotify. Zajímavější novinkou je ale navigování v jízdních pruzích. S touto novinkou v podstatě dobíhá konkurenci, která nabízí podobnou možnost.

waze lane guidance 1 720x720x

Zdroj: 9to5google.com

Společnost se také zaměřila na informovanost v rámci cest. Pakliže aplikaci používáte pravidelně, zapamatuje si vaše oblíbené trasy, u kterých se vás snaží informovat, jak dlouho bude trvat samotná cesta. Kromě toho se dočkáme také tipů na cestování, kdy Waze bude varovat před zhoršenou dopravní situací. V rámci těchto novinek navíc došlo k úpravě výpočtu doby cesty, aby se nabízely přesnější údaje.

waze traffic notifications 1 720x720x waze trip suggestions 372x427x

Zdroj: 9to5google.com; xda-developers.com

Všechny tyto novinky ještě nemusí být zcela dostupné. Waze uvádí, že k dispozici budou v dohledné době, maximálně v horizontu jednoho nebo dvou měsíců. Sama společnost se nyní nachází v nelehké době, jelikož v poslední době bylo propuštěno 5 % zaměstnanců. Jak moc se toto odrazí na službě jako takové, není známo.

Zdroje: xda-developers.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim